Hakim Ziyech świętował w Moskwie z Quincym Promesem. Ukraińcy są oburzeni

Hakim Ziyech świętował w Moskwie z Quincym Promesem. Ukraińcy są oburzeni fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football24.ua

Hakim Ziyech wywołał olbrzymią falę oburzenia wśród Ukraińców oraz kibiców piłki nożnej z powodu udania się na mecz pokazowy do Moskwy pomiędzy miejscowym Spartakiem a kibicami.

Zbrojna napaść Rosji na naszego wschodniego sąsiada doprowadziła do zmarginalizowania roli futbolu kraju agresora na arenie międzynarodowej.

W efekcie tocząca się rywalizacja w tym państwie nie ma żadnego przełożenia na sytuację panującą w strukturach europejskiej piłki nożnej. Na dodatek większość liczących się graczy skorzystała skrzętnie z furtki otworzonej przez FIFA i tymczasowo lub definitywnie rozstała się z tamtejszymi zespołami.

Na wykonanie takiego kroku nie zdecydował się między innymi Quincy Promes, oskarżony o usiłowanie zabójstwa, współudział w zabójstwie, kierowanie grupą przestępczą czy handel narkotykami.

Z tego powodu doświadczony skrzydłowy zaczął nawet ubiegać się o otrzymanie rosyjskiego obywatelstwa, ale na razie bezskutecznie. Ten fakt nie nie wpływa jednak w żadnym stopniu na chęć opuszczenia przez niego Spartaka Moskwa.

Mało tego wziął on ostatnio udział w specjalnym przedsięwzięciu, gdzie jego drużyna zmierzyła się z kibicami. Całe to wydarzenie swoją obecnością zaszczycił jego przyjaciel... Hakim Ziyech.Przybycie Marokańczyka do stolicy kraju agresora wywołało olbrzymie oburzenie wśród Ukraińców oraz fanów piłki nożnej. Dodatkowo spotęgował to fakt, że dzieli on w Chelsea szatnię z... Mychajło Mudrykiem.

Zimowy nabytek „The Blues” skomentował całą sytuację wpisem na Instastories, zamieszczając minę artyleryjską z napisem - „Serdeczne pozdrowienia od M. Mudryka”.

Trudno sobie wyobrazić, żeby reprezentant Maroka pojawił się jeszcze na jednym boisku treningowym z Ukraińcem.

Nie byłoby to z resztą wielkim zaskoczeniem, ponieważ typuje się go do opuszczenia Stamford Bridge tego lata. Niemniej jednak jego wypad do Rosji może utrudnić mu znalezienie nowego pracodawcy.

Ziyech dołączył do Chelsea z Ajaksu Amsterdam przed startem sezonu 2020/2021 za 40 milionów euro.

W niedawno zakończonych rozgrywkach zanotował trzy asysty w 24 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy