Hervé Renard zdecydowany na odejście z reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Czas na nową kadrę!

Hervé Renard zdecydowany na odejście z reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Czas na nową kadrę! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Hervé Renard chce zastąpić Corinne Diacre w charakterze selekcjonera kobiecej reprezentacji Francji - donosi Charlotte Harpur z „The Athletic”.

54-letni szkoleniowiec udowodnił już kilkukrotnie, że świetnie odnajduje się w pracy w charakterze opiekuna kadr narodowych.

Pokazują to przede wszystkim wyniki osiągnięte z reprezentacjami Zambii oraz Wybrzeża Kości Słoniowej, z którymi wywalczył Puchar Narodów Afryki.

Hervé Renard celował ostatnio w następne sukcesy na kontynencie azjatyckim jako selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej. 

Pokazał, że znajduje się wraz z zespołem na dobrej drodze do zaspokojenia oczekiwań tamtejszych kibiców oraz przedstawicieli piłkarskich za sprawą wywalczenia awansu na Mistrzostwa Świata i odniesienia sensacyjnego zwycięstwa nad Argentyną w meczu otwierającym rywalizację obu ekip w fazie grupowej.

To nie przełożyło się na późniejsze wyjście z grupy, ale mimo to 54-letni Francuz otrzymał pełne wsparcie oraz zapewnienie o możliwości kontynuowania pracy rozpoczętej w lipcu 2019 roku.

Doświadczony szkoleniowiec dał jednak kilka wyraźnych sygnałów, że bardzo chętnie sprawdziłby się jako opiekun reprezentacji z innego kontynentu niż Azja oraz Afryka.

W związku z tym jego nazwisko zaczęło być momentalnie łączone z objęciem sterów nad Polską, Belgią czy Meksykiem. Żadna z tych federacji nie przeszła jednak do konkretnych negocjacji z nim oraz władzami saudyjskiego futbolu.

W efekcie zanosiło się na to, że Renard powalczy w niedalekim czasie o wygranie Pucharu Azji i następny awans na mundial.

Niespodziewanie na horyzoncie pojawiła się dla niego zaskakująca opcja związana z przejęciem reprezentacji Francji... kobiet.

RMC Sport i „L’Équipe” poinformowały przed kilkoma dniami, że 54-latek spojrzał bardzo przychylnym okiem na sprawdzenie się w nowej roli. A teraz Charlotte Harpur z „The Athletic” przekazuje, że doświadczony trener jest już na to zdecydowany.

Tym samym od powrotu do kraju dzieli go tylko lub aż wypracowanie porozumienia w sprawie rozstania z obecnym pracodawcą. Ten w umowie obowiązującej do 30 czerwca 2027 roku zawarł klauzulę odstępnego. Jej wysokość nie jest znana, ale niewiele wskazuje na to, by Francuska Federacja Piłkarska była gotowa ją aktywować.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy