Houssem Aouar próbuje wymusić transfer? Francuz nie trenuje z Olympique'em Lyon

Houssem Aouar próbuje wymusić transfer? Francuz nie trenuje z Olympique'em Lyon fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get French Football News | Le Progrès

Houssem Aouar nie pojawił się na pierwszych przedsezonowych treningach Olympique'em Lyon, ponieważ próbuje wymóc na władzach klubu otrzymanie zgody na zmianę pracodawcy - donosi „Get French Football News”.

Środkowy pomocnik nie rozpoczął przygotowań do startu nadchodzących rozgrywek razem z resztą drużyny „Les Gones”.

Klub poinformował niezwłocznie, że nieobecność 23-latka nie jest związana z finalizacją ewentualnego transferu z udziałem Francuza, ale z problemami zdrowotnymi piłkarza, który jest chory.

Dziennikarze „Get French Football News” przekonują jednak, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ Houssem Aouar próbuje wymóc na władzach zespołu otrzymanie zgody na zmianę barw w trakcie letniego okna transferowego.

Jednokrotny reprezentant „Trójkolorowych” mógł to zrobić już rok temu, ale wówczas nie wyraził zainteresowania ofertą Arsenalu, ponieważ zależało mu na zasileniu szeregów ekipy gwarantującej mu występy w Lidze Mistrzów.

Teraz w mediach panuje przekonanie, że „Kanonierzy” nie zrezygnowali mimo to ze swoich starań o 23-latka i dalej mają o niego zabiegać, dlatego nie można wykluczyć, że środkowy pomocnik zmienił swoje nastawienie do możliwości spróbowania sił na angielskich boiskach.

Aouar ma być ponadto dalej monitorowany przez Juventus czy Paris Saint-Germain, ale żaden z tych zespołów nie przeszedł na razie do konkretów związanych z podjęciem próby jego pozyskania.

Francuz ma ważną umowę z OL do końca czerwca 2023 roku i w minionym sezonie wystąpił w 33 meczach „Les Gones”, w których strzelił osiem goli oraz zanotował cztery asysty.

Nieco wcześniej „Le Progrès” poinformowało także, że kariery w Olympique'u Lyon nie chce kontynuować też Moussa Dembélé po powrocie z Atlético Madryt. Sam napastnik zdementował już jednak te plotki stwierdzając, że nie próbuje w żaden sposób wymusić swojego transferu do innego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy