Ibrahimović: Mam nadzieję, że Ancelotti zostanie w Paryżu

Ibrahimović: Mam nadzieję, że Ancelotti zostanie w Paryżu
Redakcja
Redakcja
Źródło: Ligue 1

Po raz pierwszy od długich 19 lat Paris Saint-Germain wygrywa Ligue 1. Zlatan Ibrahimović wierzy, że Carlo Ancelotti zostanie przy projekcie paryskiej drużyny.

Drużyna która nie tak dawno została gruntownie przebudowana przez fundusz Qatar Sports Investments, a której prezesem klubu został Nasser Al-Khelaifi, wygrywając w Lyonie z Olympique Lyonnais (1:0) sięgnęła po tytuł pierwszy raz od 1994 roku.

Zdecydowanym liderem zespołu był Zlatan Ibrahimović strzelając 27 bramek w lidze. W swoim stylu oświadczył - „Jestem szczęśliwy. Dwa lata temu miałem passę 8 tytułów z rzędu, ale rok temu w Milanie to się nie udało. Teraz wracam na właściwe tory.
Możemy być jeszcze lepsi, tylko Bóg wie jak daleko zajedziemy, a ja mam jeszcze 2 lata kontraktu. Jestem profesjonalistą i przestrzegam moich kontraktów.” Szwed zmieniał klub sześciokrotnie przed zakończeniem kontraktu od 1999 roku.

Pytany o współpracę z Carlo Ancelottim odpowiedział -  „Mam nadzieję, że z nami pozostanie. [ Ancelotti ma jeszcze 1 rok kontraktu w Paryżu -przyp. red.] To świetny trener i wykonał bardzo dobrą robotę, bardzo mi pomógł i świetnie podtrzymywał atmosferę w zespole.”

Przypomnijmy, że koszty mistrzowskiej drużyny były i są olbrzymie. Ściągnięto m.in.: Javiera Pastore, Davida Beckham’a, Ezequiela Lavezzi, Thiago Silvę, Marco Verratiego, Gregorego van der Viela, Alexa czy właśnie Ibrahimovicia oraz Carlo Ancellotiego. Na te uznane nazwiska PSG wydało około 250 mln euro, nie licząc budżetu na pensje. Sam „Ibra” zarabia rocznie 13 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy