Ibrahimović: Trener wyjawia. „On chce zakończyć karierę we Włoszech”

Ibrahimović: Trener wyjawia. „On chce zakończyć karierę we Włoszech” fot. Jimmy Kimmel Live
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Radio Kiss Kiss

Zlatan Ibrahimović daje sobie czas na podjęcie decyzji w sprawie swojej przyszłości. Trener Los Angeles Galaxy, Guillermo Schelotto, jest jednak przekonany, że gracz zakończy karierę we Włoszech.

W wieku 38 lat wielu piłkarzy myślałoby już o zawieszeniu butów na kołku, ale jak na razie Ibrahimović nie przejawia takich zamiarów. Po zakończeniu swojej przygody z Los Angeles Galaxy napastnik liczy na kolejne sukcesy i niewykluczone, iż trafi z powrotem do Europy. Jego usługami zainteresowane są między innymi AC Milan, Bologna FC czy też Borussia Dortmund.

Jak na razie „Ibra” potwierdził jedynie swoje odejście od obecnego pracodawcy, ale wyścig po jego usługi trwa w najlepsze. Schelotto jest przekonany jednak, że jego były podopieczny może podejmować decyzje tak, by koniec końców i tak wylądować we Włoszech. Już wcześniej spędził tam lwią część swojej kariery w barwach Juventusu, Interu Mediolan oraz Milanu.

- Nie wiem, gdzie trafi „Ibra” - stwierdził jego trener z LA Galaxy w rozmowie z „Radio Kiss Kiss”, po czym dodaje.

- To niesamowity piłkarz, ale nie orientuję się, jaką drogę obierze. Pewnie zakończy swoją karierę w Napoli czy nawet Milanie. Nie wiem w jakim klubie, ale z całą pewnością chce skończyć karierę we Włoszech.

Kilka tygodni temu Ibrahimović wymieniał się w mediach uprzejmościami z prezydentem Napoli, Aurelio De Laurentiisem. Co prawda klub popadł w wewnętrzny kryzys, ale Schelotto wierzy, że Zlatan mógłby być zainteresowany ponowną współpracą z Carlo Ancelottim.

- Zlatan i Ancelotti znają się dobrze, a „Ibra” na pewno ma cechy, które byłyby w Napoli przydatne.

Szkoleniowiec LA Galaxy odniósł się również do pożegnania 38-latka. Zlatan w charakterystyczny dla siebie sposób stwierdził, że z racji iż odchodzi, kibice z Los Angeles mogą wrócić do oglądania baseballu.

- Pożegnanie Zlatan? Taki już po prostu jest, to jego sposób na powiedzenie „do widzenia”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy