Jacek Góralski „spragniony sukcesów”. Burza po zachowaniu byłego reprezentanta Polski [WIDEO]

2024-05-20 07:50:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jacek Góralski „spragniony sukcesów”. Burza po zachowaniu byłego reprezentanta Polski [WIDEO] Fot. Jacek Góralski [Instagram]
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Jacek Góralski [Instagram]

Wieczysta Kraków wykonała swój cel i awansowała do II ligi. Jacek Góralski uczcił ten sukces wypiciem butelki wódki sygnowanej nazwiskiem Sławomira Peszki. Po wszystkim swój wyczyn zamieścił w mediach społecznościowych...

Wieczysta Kraków wykonała duży krok, awansując do II ligi. Po sobotnim zwycięstwie nad Świdniczanką Świdnik musiała spoglądać jeszcze na konfrontację Wisłoki Dębica z Siarką Tarnobrzeg. Porażka tej drugiej zapewniłaby podopiecznym Sławomira Peszki awans. Ostatecznie tak się właśnie stało.

Krakowska ekipa może być zadowolona ze swojej postawy. Po sezonie, w którym nie udało się awansować, oczekiwania wobec zawodników jeszcze mocniej wzrosły. Ci poradzili sobie z presją, mając 71 punktów na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

Spora w tym zasługa wspomnianego Peszki, który przejął rozbitą drużynę po kadencji Macieja Musiała. Były reprezentant Polski poprowadził Wieczystą do 19 zwycięstw, trzech remisów i zaledwie dwóch porażek.

W szeregach Wieczystej ważną rolę odgrywa także inna postać z przeszłością w polskiej kadrze - Jacek Góralski.

Pomocnik, który trafił do klubu zarządzanego przez Wojciecha Kwietnia bezpośrednio z Bundesligi, zanotował w bieżących rozgrywkach 22 spotkania. Po wywalczeniu awansu oddał się w wir świętowania.

Góralski umieścił w mediach społecznościowych film, na którym jednym tchem wypija butelkę wódki, promowanej nazwiskiem Peszki.

Jak można było się spodziewać, „wyczyn” 31-latka raczej nie spotkał się z pozytywnym odbiorem.

„Jacek Góralski wyzerował rozum. Wypicie butelki wódki na hejnał i chwalenie się tym jest nie tylko żenujące, ale też niebezpieczne. Oby nikt nie wziął z niego przykładu.Strasznie to przykre, jak byli kadrowicze reklamują Wieczystą. Patogale i wóda” - napisał Szymon Janczyk z Weszlo.com.

„Polska piłka nie stanie się normalna nigdy, jeśli takie akcje nie będą powszechnie i ostro krytykowane. Właściciel Wieczystej też powinien zareagować, jeśli chce mieć profesjonalny zespół, a nie patusiarnię za miliony” - dodał Marcin Torz.

Góralski, któremu zarzuca się promowanie pica alkoholu, zareagował w końcu na całą burzę. Kilka godzin po publikacji materiału zapewnił, iż pił w rzeczywistości wodę niegazowaną.