Jan Urban: Jakbyśmy nie wygrali tego meczu, to bym go udusił

Jan Urban: Jakbyśmy nie wygrali tego meczu, to bym go udusił fot. Fotopyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: GórnikTV

Szkoleniowiec Górnika Zabrze Jan Urban po piątkowym meczu Ekstraklasy z Pogonią Szczecin został zapytany o kapitana swojej drużyny Erika Janžę.

Górnik Zabrze sięgnął w piątek po trzy punkty. Już na początku spotkania z Pogonią Szczecin bramkę, która zadecydowała o jego zwycięstwie, zdobył Lawrence Ennali.

Od 70. minuty zabrzanie grali w osłabieniu. Wszystko przez czerwoną kartkę dla Erika Janžy. Początkowo Słoweniec zobaczył żółty kartonik za faul, ale ostatecznie został wyrzucony z boiska prawdopodobnie za obrazę jednego z sędziów.

Po ostatnim gwizdku 30-latek wypowiedział się na ten temat.

- Powiem dokładnie, co powiedziałem panu sędziemu. Powiedziałem mu, że jest frajer. Ale powiedziałem mu po słoweńsku. Po słoweńsku „frajer” nie znaczy nic słabego. Nie wiedziałem dokładnie, co to znaczy w Polsce. Także jeśli sędzia jest obrażony, to bardzo przepraszam. Ale po słoweńsku „frajer” to znaczy, że jesteś gość. Albo, że grasz szefa - przyznał.

A jak sprawę skomentował Jan Urban?

- Powiedział, że jest frajerem ktoś tam. Ale on mówi, że u nich „frajer” to „gość”. Może tak jest. Może nie chciał obrazić (śmiech). No nie no, nie powinien tego zrobić. Jakbyśmy tego meczu nie wygrali, to Erik nie pojechałby na Mistrzostwa Europy, bo bym go udusił - powiedział z przekąsem szkoleniowiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy