Jérémie Boga zmieni klub wewnątrz Serie A?! Tyle trzeba za niego zapłacić

Jérémie Boga zmieni klub wewnątrz Serie A?! Tyle trzeba za niego zapłacić fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Jérémie Boga może opuścić Sassuolo już zimą, a liderem w wyścigu o podpis tego zawodnika jest Atalanta, o czym informuje „La Gazzetta dello Sport”. Ekipa z Bergamo musi jednak zebrać odpowiednie środki, by zadowolić obecnego pracodawcę skrzydłowego.

Jérémie Boga przeniósł się do Sassuolo z Chelsea latem 2018 roku. Wtedy to Anglicy zarobili na nim dziesięć milionów euro, a jemu samemu zmiana otoczenia wyszła zdecydowanie na dobre.

O ile jego pierwszy sezon na Półwyspie Apenińskim był stosunkowo niemrawy, to w drugim wziął odpowiedzialność za wyniki.

Przed rozpoczęciem tego sezonu rozegrał dla wspomnianej ekipy łącznie 90 meczów, w których strzelił 11 goli i zanotował siedem asyst. To spowodowało, że interesowały się nim inne podmioty na czele z Juventusem, Napoli oraz Atalantą.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, ostatnia z tych ekip nadal czyni starania w kierunku sprowadzenia Iworyjczyka, a Sassuolo chce zrobić wszystko, aby przedłużył obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku umowę.

Jeśli 24-latek nie zdecyduje się na pozostanie w ekipie z regionu Reggio Emilia, trzeba będzie go sprzedać, i to jak najszybciej, aby zarobić na nim solidną kwotę. Nieoficjalnie mówi się, że jest on wyceniany na 30 milionów euro.

Czy do transferu rzeczywiście dojdzie, w tej chwili nie wiadomo? Pewne jest natomiast, że ogromnym zwolennikiem tego ruchu jest Gian Piero Gasperini.

W trwającym sezonie Boga rozegrał tylko osiem spotkań, w których miał trzy asysty. Zmagał się między innymi z grypą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy