João Palhinha wie, na czym stoi. Bayern Monachium podjął decyzję

João Palhinha wie, na czym stoi. Bayern Monachium podjął decyzję fot. Fulham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Bayern Monachium stopniowo ostudza swoje zainteresowanie João Palhinhą i w konsekwencji nie pozyska go w trakcie zimowego okna transferowego - przekonuje Florian Plettenberg ze Sky.

Reprezentant Portugalii znajdował się o krok od dołączenia do ekipy z Allianz Areny na finiszu letniego okna transferowego. Wówczas zabrakło jej jednak czasu na wypracowanie porozumienia z Fulham, które następnie wykorzystało dogodny moment do zawarcia nowej umowy z piłkarzem, by utrzymać lub zwiększyć jego aktualną wartość.

Mimo to Bayern Monachium nie porzucił tematu pozyskania defensywnego pomocnika, o czym otwarcie zapewniali jego działacze o utrzymaniu monitoringu nad poczynaniami gracza w Premier League.

Mogło to zwiastować podjęcie drugiej i zarazem skutecznej próby sprowadzenia go do Bundesligi.

Florian Plettenberg ze Sky uważa, że szanse na to są już właściwie zerowe.

Wynika to z braku przekonania na najwyższych szczeblach do wyłożenia przynajmniej 45 milionów euro na gracza, który nie byłby zdecydowanie lepszy od Joshuy Kimmicha, Leona Goretzki czy Konrada Laimera. Do tego priorytet stanowi ściągnięcie środkowego obrońcy, mogącego też występować na prawej stronie defensywy.

W tej sytuacji Palhinha będzie musiał przynajmniej do lata poczekać na pojawienie się zainteresowania ze strony klubów z europejskiej czołówki.

Portugalczyk zdobył dwie bramki w trzynastu grach w bieżących rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy