Jordi Alba zaliczy hitową przeprowadzkę?! Jest łączony z finalistą Ligi Mistrzów

2023-06-02 22:54:06; Aktualizacja: 1 rok temu
Jordi Alba zaliczy hitową przeprowadzkę?! Jest łączony z finalistą Ligi Mistrzów Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus

Inter Mediolan skontaktował się z Jordim Albą w celu wybadania swoich szans na jego zakontraktowanie - donosi „Marca”.

Doświadczony obrońca postanowił przedwcześnie rozwiązać obowiązujący kontrakt z Barceloną i może teraz dołączyć do dowolnego klubu na świecie na zasadzie wolnego transferu.

Wielokrotny reprezentant Hiszpanii wykonał taki krok w obliczu trudnej sytuacji finansowej zespołu, który nie mógł sobie pozwolić na jego zatrzymanie, bo to uniemożliwiałoby mu pozyskanie nowych graczy.

Jordi Alba może z całej tej sytuacji wyjść obronną ręką, ponieważ nie narzeka na brak zainteresowania ze strony różnych drużyn. Był on już łączony z przenosinami do Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, pozostaniem w LaLidze w barwach Atlético Madryt czy przeprowadzką do Benfiki.

Teraz „Marca” uważa, że do tej listy dołączył jeszcze Inter Mediolan.

Ekipa z Włoch wykazywała poważne zainteresowanie usługami 34-letniego piłkarza już minionego lata. Osiągnęła nawet porozumienie z Barceloną, ale wówczas sam gracz nie wyobrażał sobie opuszczenia „Dumy Katalonii”.

Teraz jego położenie uległo zmianie i może przychylniejszym okiem spojrzeć na opcję spróbowania swoich sił w finaliście obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Wspomniane źródło zapewnia, że drużyna z Półwyspu Apenińskiego nawiązała kontakt z Albą w celu wybadania szans na jego sprowadzenie.

Na razie rezultaty wstępnych rozmów obu stron nie są znane.

Hiszpan reprezentował barwy Barcelony od sezonu 2012/2013. Łącznie rozegrał dla niej 459 spotkań i świętował wywalczenie osiemnastu trofeów na czele ze zwycięstwem w Lidze Mistrzów w 2015 roku.