Jordi Alba zaliczy hitową przeprowadzkę?! Jest łączony z finalistą Ligi Mistrzów

Jordi Alba zaliczy hitową przeprowadzkę?! Jest łączony z finalistą Ligi Mistrzów fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Inter Mediolan skontaktował się z Jordim Albą w celu wybadania swoich szans na jego zakontraktowanie - donosi „Marca”.

Doświadczony obrońca postanowił przedwcześnie rozwiązać obowiązujący kontrakt z Barceloną i może teraz dołączyć do dowolnego klubu na świecie na zasadzie wolnego transferu.

Wielokrotny reprezentant Hiszpanii wykonał taki krok w obliczu trudnej sytuacji finansowej zespołu, który nie mógł sobie pozwolić na jego zatrzymanie, bo to uniemożliwiałoby mu pozyskanie nowych graczy.

Jordi Alba może z całej tej sytuacji wyjść obronną ręką, ponieważ nie narzeka na brak zainteresowania ze strony różnych drużyn. Był on już łączony z przenosinami do Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, pozostaniem w LaLidze w barwach Atlético Madryt czy przeprowadzką do Benfiki.

Teraz „Marca” uważa, że do tej listy dołączył jeszcze Inter Mediolan.

Ekipa z Włoch wykazywała poważne zainteresowanie usługami 34-letniego piłkarza już minionego lata. Osiągnęła nawet porozumienie z Barceloną, ale wówczas sam gracz nie wyobrażał sobie opuszczenia „Dumy Katalonii”.

Teraz jego położenie uległo zmianie i może przychylniejszym okiem spojrzeć na opcję spróbowania swoich sił w finaliście obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Wspomniane źródło zapewnia, że drużyna z Półwyspu Apenińskiego nawiązała kontakt z Albą w celu wybadania szans na jego sprowadzenie.

Na razie rezultaty wstępnych rozmów obu stron nie są znane.

Hiszpan reprezentował barwy Barcelony od sezonu 2012/2013. Łącznie rozegrał dla niej 459 spotkań i świętował wywalczenie osiemnastu trofeów na czele ze zwycięstwem w Lidze Mistrzów w 2015 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy