Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

2022-01-23 11:07:59; Aktualizacja: 2 lata temu
Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sky Sport Italia

Josip Iličić nie zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Atalanty. Gian Piero Gasperini wyznał, że taki stan rzeczy jest podyktowany problemami natury psychicznej.

Słoweniec pod koniec sezonu 2019/2020 niespodziewanie wyjechał do ojczyzny. Wówczas po raz pierwszy pojawiły się doniesienia, że zmaga się on z depresją.

We wrześniu 2020 roku zawodnik wznowił jednak treningi z klubem i od tego czasu współpraca z nim przebiegała bez większego problemu. Kampanię 2020/2021 zakończył z dorobkiem siedmiu goli oraz 11 asyst w 38 występach.

Także w bieżących rozgrywkach cofnięty napastnik pojawiał się na boiskach regularnie. To zmieniło się 12 stycznia, gdy doszło do rywalizacji pucharowej z Venezią. Blisko 34-letniego piłkarza nie było choćby na ławce.

Sytuacja nie zmieniła się również w meczach ligowych z Interem Mediolan i Lazio. W efekcie dziennikarze zaczęli zadawać pytania.

Gian Piero Gasperini postanowił wreszcie przerwać ciszę i wyznał, że Josip Iličić znajduje się pod opieką lekarzy, gdyż ma problemy natury psychicznej.

– Nie jest mi łatwo mówić o tej sytuacji, bo to coś osobistego. Zawsze będziemy blisko Josipa. To są sytuacje, które wykraczają poza piłkę nożną. Zawsze mieliśmy z nim bardzo szczęśliwe relacje. To osoba odpowiedzialna, jest normalnym człowiekiem. Nasza głowa to jednak dżungla, nie jest to łatwe dla psychologów, nie mówiąc o nas – wyznał Gian Piero Gasperini.

– Jeszcze nigdy nie widziałem go tak zaangażowanego, a był ze mną już w Palermo. Będziemy czekać na niego przez całe życie. On zarówno jako piłkarz, jak i człowiek jest nieprzewidywalny. Lekarze nie potrafią dać nam odpowiedzi, ja też nie potrafię. Mówię o tym teraz, żeby nie musieć więcej poruszać tego tematu. To delikatna sprawa – dodał.

79-krotny reprezentant Słowenii w trwającym sezonie zgromadził 23 występy okraszone czterema trafieniami i pięcioma ostatnimi podaniami.