Juninho potwierdza prawdopodobne odejście Aouara z Lyonu
2020-08-20 16:10:19; Aktualizacja: 5 lat temu
Wczoraj Olympique Lyon przegrał z Bayernem Monachium 0:3, żegnając się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Tuż potem Juninho Pernambucano, dyrektor sportowy Francuzów, opowiedział o przyszłości Houssema Aouara, dając do zrozumienia, że wkrótce zmieni on pracodawcę.
22-latek ma za sobą trzeci, niezwykle udany sezon z rzędu. Od 2017 roku rozegrał on 132 spotkania, w których strzelił 23 gole i zanotował 27 asyst, a należy pamiętać, że mówimy o środkowym pomocniku. Nic więc dziwnego, że w kierunku utalentowanego gracza spoglądają kluby z całej Europy.
Swego czasu Francuza chciał mieć u siebie Pep Guardiola z Manchesteru City, a wciąż żywe jest zainteresowanie Juventusu oraz Realu Madryt. Hiszpanie według „Mundo Deportivo” mieli zareagować niezwykle żywiołowo na słowa dyrektora sportowego OL wypowiedzianego przez niego po przegranym boju o finał Ligi Mistrzów.
– Czekaja nas odejścia z drużyny, to pewne. Kiedy pomyślisz, że posiadasz w swojej drużynie zawodników - Houssema Aouara i Moussę Dembélé, którzy mają za sobą wiele świetnych meczów, takich jak ten, który widzieliśmy, zupełnie się tym nie przejmujesz… Powrót do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie będzie wymagał takiego samego nastawienia u piłkarzy, którzy zostaną – stwierdził Juninho Pernambucano.Popularne
Następnie całą sytuację nieco ratować próbował Rudi Garcia, tłumacząc, że jest jeszcze za wcześnie na mówienie o odejściach, ale wydaje się, że klamka już zapadła i należy wkrótce spodziewać się transferów wspomnianej dwójki, przy czym o wiele pewniejsze na ten moment jest rozstanie z Aouarem, a to z racji listy wielu chętnych na jego usługi.
Mimo wszystko wspomniane wcześniej źródło nie ma wątpliwości, że faworytem do pozyskania 14-krotnego reprezentanta Francji do lat 21 jest obecnie ekipa prowadzona przez Zinédine’a Zidane’a, a więc ogromnego fana talentu prawonożnego gracza. Czas pokaże, jak rozwinie się ta sprawa.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)







![Zero występów w Milanie, zero występów w AS Romie. Następny transfer bramkarza [OFICJALNIE]](img/photos/115477/170x113/devis-vasquez.jpg)


![Wisła Kraków zwycięska na inaugurację I ligi. Zespół Łukasza Piszczka pozostaje w strefie spadkowej [WIDEO]](img/photos/114685/170x113/kacper-duda-angel-rodado-maciej-kuziemka.jpg)


![„A jak spadniemy, to wszystkich was zaj**iemy”. Piłkarze Legii Warszawa posłuchali przekazu z trybun [WIDEO]](img/photos/115500/90x60/legia-warszawa.jpg)

![Ekstraklasa: Nadchodzi hit kolejki! Składy na Górnik Zabrze – Lech Poznań [OFICJALNIE]](img/photos/95930/90x60/gornik-zabrze-lech-poznan.jpg)

![Nierozważne zachowanie lidera Jagiellonii Białystok. Jesus Imáz wykluczony z następnego meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/115499/90x60/jesus-imaz.jpg)
![Rozchwytywany gwiazdor Juventusu podpisał [OFICJALNIE]](img/photos/115498/90x60/kenan-yildiz.jpg)
![Robert Lewandowski po raz trzynasty. FC Barcelona pozostaje na fotelu lidera [WIDEO]](img/photos/114223/90x60/robert-lewandowski.jpg)

![„A jak spadniemy, to wszystkich was zaj**iemy”. Piłkarze Legii Warszawa posłuchali przekazu z trybun [WIDEO]](img/photos/115500/170x113/legia-warszawa.jpg)
![Ekstraklasa: Nadchodzi hit kolejki! Składy na Górnik Zabrze – Lech Poznań [OFICJALNIE]](img/photos/95930/170x113/gornik-zabrze-lech-poznan.jpg)
![Nierozważne zachowanie lidera Jagiellonii Białystok. Jesus Imáz wykluczony z następnego meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/115499/170x113/jesus-imaz.jpg)




