Juventus dopiął transfer Kulusevskiego!

Juventus dopiął transfer Kulusevskiego!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio I Fabrizio Romano

Dejan Kulusevski zostanie zawodnikiem Juventusu - podają Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

19-letni szwedzki skrzydłowy, który obecnie jest wypożyczony z Atalanty do Parmy, od pewnego czasu był łączony z największymi włoskimi klubami. Chrapkę na niego miał Inter, ale rywalizację wygrał Juventus. Jak donoszą dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego, kluczowa okazała się praca wykonana w ostatnich dniach przez Fabio Peraticiego.

Juventus doszedł do pełnego porozumienia zarówno z Atalantą, jak i zawodnikiem. Ta pierwsza ma otrzymać 35 milionów euro plus warte 10 milionów bonusy (połowę tej kwoty będzie można uzyskać stosunkowo łatwo, drugą część - trudniej). Sam Kulusevki może liczyć na pięcioletni kontrakt z zarobkami na poziomie dwóch milionów euro netto za sezon.

Wciąż możliwe jest przyśpieszenie transferu i przenosiny Kulusevskiego do Turynu już zimą. Jeśli jednak do tego nie dojdzie, Szwed będzie pierwszym wzmocnieniem Juventusu przed nowym sezonem.

Obecne rozgrywki są pierwszymi, w których 19-latek regularnie występuje w Serie A. Na koncie ma 17 spotkań, cztery bramki i siedem asyst.

Romano dodaje, że Manchester United tak naprawdę nigdy nie był poważnie zainteresowany Kulusevskim, co sugerowały niektóre media.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy