Juventus o krok od transferu skrzydłowego. Jest wstępne porozumienie między klubami

Juventus o krok od transferu skrzydłowego. Jest wstępne porozumienie między klubami fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Matteo Moretto [Twitter]

Po uzgodnieniu warunków kontraktu indywidualnego Filipa Kosticia, Juventus doszedł do wstępnego porozumienia z Eintrachtem Frankfurt. Operacja jest już na ostatniej prostej - podaje Matteo Moretto.

Kiedy zawodnik zmierzał w kierunku West Hamu United, starania o niego zintensyfikował Juventus.

Serb szybko otworzył się na przeprowadzkę do Włoch i zaczął traktować tę opcję w sposób priorytetowy. To sprawiło, że strony nie miały problemu z uzgodnieniem warunków umowy.

Filip Kostić zgodził się związać z turyńczykami do 30 czerwca 2027 roku, akceptując zarobki w wysokości 2,7 miliona euro netto za sezon.

W tej sytuacji ostatnią przeszkodą było dogadanie się z Eintrachtem Frankfurt, który odebrał z Anglii propozycję na poziomie 15 milionów euro i pięciomilionowych bonusów.

Jak informuje Matteo Moretto, kluby wstępnie dobiły targu. Operacja zamknie się w kwocie około 20 milionów euro.

Transfer to odpowiedź na prośbę ze strony Massimiliano Allegriego o angaż skrzydłowego, który odnalazłby się w ustawieniu 1-4-3-3.

Kostić przed rokiem był o krok od Lazio. 29-latek pogodził się jednak z fiaskiem i w trakcie poprzedniej kampanii prezentował wysoką formę, przyczyniając się do wygrania Ligi Europy.

Jego dorobek z sezonu 2021/2022 prezentuje się następująco: 42 mecze, siedem goli i 15 asyst.

Przed nim sprowadzeni zostali Bremer, Paul Pogba oraz Ángel Di María.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy