Juventus obserwuje 18-letniego pomocnika z Serie A

Juventus obserwuje 18-letniego pomocnika z Serie A
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tuttosport

Nicolò Rovella znalazł się na radarze władz Juventusu.

Jednym z celów transferowych mistrzów Włoch na zimowe okno transferowe będzie pozyskanie środkowego pomocnika. Do tej pory dużo mówiło się o kandydaturze Manuele Locatellego.

Teraz jednak na giełdzie nazwisk pojawił się kolejny piłkarz. Jest nim młody Nicolò Rovella.

Niespełna 19-latek jest uważany na Półwyspie Apenińskim za ogromny talent. Pomimo młodego wieku wydaje się pewnym punktem Genoi w tym sezonie.

Wspomniana ekipa ma jednak pewien kłopot. Jego kontrakt z tym klubem obowiązuje bowiem tylko do 30 czerwca 2021 roku i nie ma przesłanek ku temu, by miał zostać przedłużony. Zimowe okno transferowe może być zatem ostatnim momentem, by obecny pracodawca zarobił na nim jakiekolwiek pieniądze.

Juventus ma w tej sprawie konkretny plan, który jest satysfakcjonujący dla obu stron. Mianowicie chciałby w zimie wykupić Rovellę i wypożyczyć go ponownie do zespołu zlokalizowanego w Genui.

Na rozwiązanie tej kwestii trzeba jednak zaczekać co najmniej do stycznia. Ewentualne pozyskania 18-latka nie wyklucza jednak sprowadzenia Locatellego. Ten ruch miałby zostać jednak przesunięty na lipiec ze względu na kwotę, którą chce za niego Sassuolo.

Wicelider Serie A oczekuje bowiem za 22-latka kwoty rzędu 30 milionów euro.

Jeśli chodzi o Rovellę, rozegrał on w tym sezonie cztery mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy