Juventus ściąga Álvaro Moratę. Transfer przesądzony

Juventus ściąga Álvaro Moratę. Transfer przesądzony fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio I Fabrizio Romano

Álvaro Morata już na pewno trafi do Juventusu - podają Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

„Morata do Juventusu, ruszamy! Jutro Hiszpan zjawi się w Turynie, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt. Juventus osiągnął pełne porozumienie z Atlético Madryt (na jego miejsce ściągnie Luisa Suáreza) po tym, jak opóźniła się sprawa transferu Edina Džeko z powodu problemów na linii Arkadiusz Milik - Roma. Morata nadchodzi” - napisał Romano na Twitterze.

Reasumując, 27-letni Hiszpan zawita do Turynu, a Suárez przejdzie z Barcelony do Atlético. Jeśli wspomniany Džeko ostatecznie zostanie w Romie, a na to się zanosi, Milik niemal na pewno nie trafi do stolicy Włoch. Być może pojawi się temat transferu w innym kierunku.

Jak precyzuje Di Marzio, Morata trafi do Juventusu na zasadzie rocznego wypożyczenia za dziewięć milionów euro z opcją wykupu. Za niego turyńczycy będą musieli zapłacić 45 milionów. Będą mieli również możliwość przedłużenia wypożyczenia na sezon 2021/2022.

Morata występował już w Turynie między 2014 a 2016 rokiem. W tym czasie rozegrał 93 mecze, notując 27 trafień i 18 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy