Juventus: Ustne porozumienie Mandžukicia. Zimowy transfer bardzo prawdopodobny!

Juventus: Ustne porozumienie Mandžukicia. Zimowy transfer bardzo prawdopodobny!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Mario Mandžukić osiągnął ustne porozumienie z Manchesterem United i najprawdopodobniej przeniesie się do angielskiego zespołu w trakcie zimowego okienka transferowego - informuje „Tuttosport”.

Środkowy napastnik nie znalazł uznania w oczach Maurizio Sarriego i nie ma obecnie praktycznie żadnych szans na regularną grę w barwach Juventusu.

Doświadczony zawodnik otrzymywał jeszcze w trakcie letniego okienka transferowego wyraźne sygnały ze strony przedstawicieli klubu, że najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie opuszczenie ekipy z Turynu.

Chorwat nie zdecydował się na podjęcie decyzji odnoszącej się do swojej najbliższej przyszłości w przeciągu kilku dni i później mógł liczyć tylko na oferty z między innymi Kataru. Piłkarz nie przejawiał jednak chęci do opuszczenia Europy na rzecz gry w jednym z azjatyckich zespołów.

Ten ruch może finalnie wyjść mu na dobre, ponieważ ze starań o jego pozyskanie nie zrezygnował Manchesteru United, który planuje zimą zakontraktować nowego środkowego napastnika.

Dziennikarze „Tuttosport” przekonują, że 33-latek osiągnął wstępne porozumienie z „Czerwonymi Diabłami” i teraz kwestię transferu muszą omówić jeszcze oba kluby.

Wcześniej to samo źródło informowało, że Mario Mandžukić i Emre Can mają zostać włączeniu z wymianę z udziałem Paula Pogby. Takie rozwiązanie wydaje się jednak mało prawdopodobne.

Chorwat nie rozegrał w trwającym sezonie ani jednego spotkania w barwach „Starej Damy” i tylko trzykrotnie pojawił się na ławce rezerwowych w starach w ramach rozgrywek Serie A oraz nie został zgłoszony do udziału w Lidze Mistrzów.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy