Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy

2024-05-27 23:06:23; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Mateusz Borek | Michał Pol

Kajetan Szmyt znalazł się na celownikach Rakowa Częstochowa oraz Śląska Wrocław - stwierdzili w Kanale Sportowym Mateusz Borek oraz Michał Pol. Warta Poznań z młodzieżowym reprezentantem Polski w składzie spadła z Ekstraklasy.

Kajetan Szmyt jeszcze rok temu był łączony między innymi z Lechem Poznań. Kibice drużyny zlokalizowanej przez Bułgarskiej widzieli w nim piłkarza, który może załatać lukę po odejściu Michała Skórasia. Ostatecznie jednak transfer z różnych względów nie doszedł do skutku.

Młodzieżowy reprezentant Polski pozostał zatem w Warcie Poznań i spadł z tą drużyną z Ekstraklasy. Suchej nitki nie pozostawił na nim Mateusz Borek z Kanału Sportowego.

- Byłem załamany. Ja rozumiem, że odchodzisz. Za chwilę inny klub, jesteś młodzieżowym reprezentantem Polski. Ja oczekuję, że w takim klubie jak Warta tacy zawodnicy chcą sami te klub otrzymać. A tutaj był wtopiony w jakąś przeciętność. Jak ja widzę, że przy 0:2 dostaje piłkę i on na Ronaldo chce przyjąć zewnętrznym i nie trafia w piłkę... Ta lewa noga jest do wsiadania do tramwaju. Trzeba na tym popracować. Ci chłopcy powinni od siebie więcej wymagać - stwierdził.

Okazuje się, że pomimo gorszej końcówki sezonu, zainteresowanie usługami tego piłkarza nadal jest spore. Ostatnio łączony go z Jagiellonią Białystok, natomiast zdaniem Mateusza Borka oraz Michała Pola, sytuacji tego piłkarza przyglądają się też w Rakowie Częstochowa oraz Śląsku Wrocław. Dziennikarze nie podali jednak, jak zaawansowane są to rozmowy.

Kajetan Szmyt to wychowanek Warty Poznań, który w obecnym sezonie rozegrał 34 spotkania, a w nich strzelił siedem bramek oraz dorzucił do tego dwie asysty. Umowę ma ważną do 30 czerwca 2025 roku.