Kamil Jóźwiak z pierwszą asystą w LaLidze! Sprytne zagranie Polaka [WIDEO]

Kamil Jóźwiak z pierwszą asystą w LaLidze! Sprytne zagranie Polaka [WIDEO] fot. Eleven Sports
Dawid Basiak

Granada wygrała 3-0 w ligowym starciu z Osasuną. Przy drugim trafieniu gospodarzy swoją premierową asystę na boiskach hiszpańskiej LaLigi zanotował Kamil Jóźwiak.

Hiszpański zespół z Grenady zimą bieżącego roku rozglądał się na rynku transferowym za ofensywnymi zawodnikami, którzy pomogliby drużynie w walce o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Na liście życzeń znalazł się wówczas Kamil Jóźwiak, który ostatecznie zaslił Granadę, przechodząc wówczas z amerykańskiego Charlotte FC. Od tamtego momentu Polak w barawch nowej drużyny wystąpił łącznie 8 razy.

Niestety przez ten czas nie udało mu się zanotować żadnych liczb, dlatego też niedzielne spotkanie z Osasuną, które Jóźwiak rozpoczął w wyjściowym składzie, było dla niego kolejną szansą na podreperowanie obecnego bilansu.

Granada wyszła na cenne prowadzenie w 29. minucie za sprawą bramki, którą zdobył Facundo Pellistri. Swoją przewagę podwyższyła zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy.

Ogromny wkład w tę drugą akcję miał sprowadzony zimą Jóźwiak, który najpierw odważnie zabrał się z piłką w stronę bramki przyjezdnych, a następnie sprytnym zagraniem obsłużył Myrto Uzuniego, który dopełnił formalności, sprawiając, że Polak mógł cieszyć się ze swojej pierwszej asysty na boiskach LaLigi.

26-latek zanotował bardzo solidny występ, popisując się odwagą nie tylko przy asyście, lecz także podczas pojedynków. W jednym z nich założył rywalowi przysłowiową „siatkę”.

Koniec końców Jóźwiak opuścił boisko w 80. minucie, a jego Granada wygrała z Osasuną 3-0 i zapewniła sobie cenny komplet punktów, który wciąż daje jej szanse na możliwe utrzymanie, choć trzeba przyznać, że są one nikłe. „Nazaríes” na pięć kolejek przed końcem do bezpiecznego miejsca tracą dziesięć punktów.