Kapitan reprezentacji Polski na październikowe mecze wybrany [OFICJALNIE]
2023-10-09 16:55:17; Aktualizacja: 2 lata temu![Kapitan reprezentacji Polski na październikowe mecze wybrany [OFICJALNIE]](img/photos/93327/1500xauto/michal-probierz.jpg)
W trakcie konferencji prasowej zostało potwierdzone to, że kapitanem reprezentacji Polski w październikowych meczach będzie Piotr Zieliński.
Niekwestionowanym liderem i kapitanem reprezentacji Polski jest Robert Lewandowski, ale z uwagi na kontuzję kostki napastnik nie zagra w październikowych meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2024 z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Media informowały, że faworytem nowego selekcjonera Michała Probierza na jego zastępcę jest Piotr Zieliński i decyzja została ogłoszona w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej. 
- Możemy to potwierdzić. Mam to wyróżnienie na najbliższe dwa spotkania. To dla mnie wielki zaszczyt być kapitanem reprezentacji - powiedział pomocnik Napoli. 
- To dla nas nowe otwarcie. Nowy rozdział. Będziemy chcieli zrobić wszystko, byśmy wygrali na tym zgrupowaniu dwa mecze i dążyli do celu, jakim jest awans na Mistrzostwa Europy. (…) Bycie kapitanem reprezentacji to zaszczyt dla każdego zawodnika grającego w piłkę. Cieszę się, że trener obdarował mnie takim zaufaniem i dał mi takie wyróżnienie. Będę chciał się spełnić w tym jak najlepiej - dodał 29-latek.Popularne
 
- Piotrek bardzo długo jest w tej kadrze, ma dużą liczbę meczów. Ale chodzi też o osobowość. Mam nadzieję, że wprowadzi młodych zawodników i pokaże kierunek drużynie - skomentował Probierz.
Zieliński zadebiutował w drużynie narodowej w 2013 roku. Rozegrał w niej 84 mecze i strzelił 10 goli. 
Spotkania z Wyspami Owczymi i Mołdawią odbędą się 12 i 15 października.
🔴🎙️#konferencjaLIVE
— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) October 9, 2023
Piotr Zieliński: Bycie kapitanem reprezentacji Polski jest wielkim zaszczytem dla każdego zawodnika. Cieszę się, że trener dał mi to wyróżnienie i zaufanie.









![Mistrz Polski z Lechem Poznań zakończył karierę. Blisko 200 występów dla „Kolejorza” [OFICJALNIE]](img/photos/107394/170x113/darko-jevtic.jpg)



![To dlatego kibice Cracovii opuścili trybuny w trakcie meczu Ekstraklasy? [WIDEO]](img/photos/112311/170x113/cracovia.jpg)




![Mistrz Polski z Lechem Poznań zakończył karierę. Blisko 200 występów dla „Kolejorza” [OFICJALNIE]](img/photos/107394/90x60/darko-jevtic.jpg)



![To dlatego kibice Cracovii opuścili trybuny w trakcie meczu Ekstraklasy? [WIDEO]](img/photos/112311/90x60/cracovia.jpg)





