Karol Linetty chce powalczyć o wyjazd na mundial. Letni transfer przesądzony

2022-05-18 10:19:36; Aktualizacja: 2 lata temu
Karol Linetty chce powalczyć o wyjazd na mundial. Letni transfer przesądzony Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Mateusz Miga [Twitter]

Karol Linetty zamierza przed startem nowego sezonu opuścić szeregi Torino i związać się z zespołem, w którym będzie mógł liczyć na regularne występy, by zwiększyć swoje szanse na wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Środkowy pomocnik obiecywał sobie wiele po zaliczeniu przeprowadzki z Genui do Turynu we wrześniu 2020 roku. Wielokrotny reprezentant Polski nie rozwinął jednak skrzydeł w szeregach „Byków” i w ostatnich miesiącach niezwykle rzadko pojawia się na włoskich boiskach.

Mimo to pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnął selekcjoner Czesław Michniewicz i powołał go do kadry na nadchodzące czerwcowe mecze w Lidze Narodów, by się mu przyjrzeć w kontekście ewentualnego zabrania 27-latka na tegoroczny mundial.

Karol Linetty doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że ewentualne pozostanie na następny sezon w Torino przekreśli jego szanse na wyjazd na katarski turniej i dlatego latem będzie wszelkimi możliwymi sposobami szukał drogi ucieczki z klubu.

- Linetty ma problem bo chce odejść, ale to nie jest takie proste, bo ma wysoki kontrakt. Mówi jednak, że jest gotów zrezygnować z pieniędzy byleby zmienić klub, zacząć grać i pojechać na mundial - przyznał Michniewicz cytowany przez Mateusza Migę na Twitterze.

Wychowanek Lecha Poznań wystąpił w 18 meczach w tym sezonie, notując trzy asysty.

W minionych miesiącach był on łączony z zaliczeniem powrotu do Sampdorii lub zasileniem szeregów Monzy, ale tylko w przypadku wywalczenia przez ten zespół awansu do Serie A.