2024-10-20 21:20:25; Aktualizacja: 2 godziny temu
Karol Linetty przypomniał o sobie pięknym trafieniem [WIDEO] Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Karol Linetty, który aktualnie pełni funkcję kapitana Torino FC, w wyjazdowym starciu z Cagliari Calcio zapisał się na liście strzelców po pięknym uderzeniu z dystansu. Nie wystarczyło to jednak, by „Byki” zdobyły jakieś punkty - przegrały to spotkanie 2:3.

Reprezentacja Polski w ostatnim czasie ma problem z obsadzeniem pozycji defensywnego pomocnika, co w starciu z Portugalią skłoniło Michała Probierza do nieudanego eksperymentu z wystawieniem w pierwszym składzie Maxiego Oyedele.

W poszukiwaniu rozwiązań selekcjoner być może będzie skłonny dać kolejną szansę Karolowi Linettemu - 29-latek w biało-czerwonych barwach co prawda wielokrotnie rozczarowywał, ale w ostatnim czasie świetnie spisuje się w barwach Torino FC.

Polak jest pewnym punktem „Byków”, a po poważnej kontuzji Duvána Zapaty, to właśnie on przejął od Kolumbijczyka opaskę kapitańską. Po raz pierwszy wyszedł z nią na ramieniu w niedzielę w wyjazdowym starciu przeciwko Cagliari Calcio i ewidentnie dodała mu ona skrzydeł.

W 55. minucie tego starcia, gdy na tablicy wyników widniał remis 1:1, Linetty najpierw z poświęceniem przejął piłkę, a później popisał się fantastycznym, mocnym uderzeniem zza pola karnego, którym nie dał szans Simone Scuffetowi.

Gol 29-latka nie przyniósł jednak zespołowi z Turynu punktów, gdyż w 74. minucie na listę strzelców zapisał się José Luis Palomino, a chwilę później do własnej siatki futbolówkę do własnej bramki wpakował Saúl Coco.

Linetty na boisku przebywał do 75. minuty, a cały mecz w barwach „Byków” rozegrał z kolei Sebastian Walukiewicz.

Z ławki rezerwowych w tym meczu nie podniósł się za to, reprezentujący klub z Sardynii, Mateusz Wieteska.