Kibice Legii Warszawa uznani za najlepszych na świecie po raz czwarty [WIDEO]

Kibice Legii Warszawa uznani za najlepszych na świecie po raz czwarty [WIDEO] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ultras World

Ultras World przygotował swoje coroczne zestawienie przedstawiające listę dziesięciu najlepszych grup kibicowskich w klubach piłkarskich. Po raz czwarty zwycięstwo w tym rankingu odniosła Legia Warszawa. Ponadto do czołówki załapał się jeszcze jeden uznany polski zespół - Ruch Chorzów.

Wspomniany serwis cieszy się bardzo dużą popularnością wśród sympatyków futbolowych, o czym świadczy fakt, że jego profil na Facebooku obserwuje przeszło milion osób.

W związku z tym różnego rodzaju zestawienia, relacje czy zdjęcia publikowane na nim przynoszą radość poszczególnym grupom kibicowskim, których stadionowe oprawy są doceniane poza ich krajem.

I to właśnie one miały decydujący wpływ na sporządzenie nowego rankingu najlepszych ultrasów w mijającym roku, za których po raz czwarty - wcześniej w 2013, 2016 i 2017 roku - zostali uznani fani Legii Warszawa. Tuż za nimi uplasowali się żywiołowi sympatycy Crveny zvezdy oraz Zenitu Sankt Petersburg.

Na uwagę zasługuje także fakt, że do czołowej dziesiątki załapali się kibice Ruchu Chorzów i w ten sposób stali się jedynymi przedstawicielami zespołu ujętego w poniżej prezentowanym zestawieniu, który w swoim kraju nie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W poprzednim roku „Wojskowi” uplasowali się daleko, bo na ósmej pozycji, ale miało to związek ze zmianą formuły z uwagi na pandemię koronawirusa, dlatego zamiast najlepszej grupy dokonano wyboru najlepszej oprawy w 2020 roku.

***

RANKING ULTRAS WORLD 2021

1. Legia Warszawa

2. Crvena zvezda

3. Zenit Sankt Petersburg

4. Olympique Marsylia

5. Brøndby IF

6. Djurgårdens IF

7. FC Kopenhaga

8. Slavia Praga

9. Ferencvárosi TC

10. Ruch Chorzów

***

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy