Kibice Manchesteru United za zatrzymaniem Erika ten Haga

2024-05-28 20:38:18; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Kibice Manchesteru United za zatrzymaniem Erika ten Haga Fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Manchester Evening News | BBC Sport

Erik ten Hag, menedżer Manchesteru United, po zwycięstwie w finale Pucharu Anglii może liczyć na większe poparcie ze strony kibiców - poinformowało „Manchester Evening News”.

Dziennik jako źródło zajmujące się oboma klubami z Manchesteru wnikliwie analizuje wszystkie aspekty. Jeden z nich to oczywiście przyszłość Erika ten Haga.

Kiedy na początku maja „Manchester Evening News” zrobiło sondę dotyczącą Holendra, za jego pozostaniem opowiedziało się 39,2 procent z 14 tysięcy internautów. Wówczas zespół przegrał z Crystal Palace 0:4.

Identyczną sondę utworzono teraz, już po wygranym finale Pucharu Anglii. „Czerwone Diabły” pokonały Manchester City 2:1, a notowania Ten Haga wzrosły niemal o połowę.

Na pytanie, czy powinien on prowadzić Manchester United w sezonie 2024/2025, „tak” odpowiedziało blisko 78 procent spośród dziesięciu tysięcy fanów.

Wzrost poparcia idzie w parze z rozważaniami władz ekipy z Old Trafford, które coraz mocniej skłaniają się ku zatrzymaniu 54-latka.

Jak zauważa BBC Sport, ma to między innymi związek z aspektem finansowym. Zdobyty Puchar Anglii procentuje udziałem w fazie grupowej Ligi Europy, a to z kolei oznacza, że odprawa stratega byłaby wyższa.

Inna kwestia to fakt, iż po braku wywalczenia przepustki do Ligi Mistrzów wynagrodzenie wynoszące obecnie dziewięć milionów funtów rocznie i tak spadnie o 25 procent.

Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.