Klopp wspomina świętowanie mistrzostwa z BVB. „Obudziłem się w jakimś garażu. Całkowicie sam”

Klopp wspomina świętowanie mistrzostwa z BVB. „Obudziłem się w jakimś garażu. Całkowicie sam” fot. Borussia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Inside Borussia Dortmund I Amazon Prime

Jürgen Klopp opowiedział, co działo się z nim po zdobyciu mistrzostwa Niemiec z Borussią Dortmund w 2011 roku.

Niemiecki szkoleniowiec, który obecnie jest odpowiedzialny za wyniki Liverpoolu, pracował w rodzimym klubie między 2008 a 2015 rokiem. W tym czasie sięgnął z nim m.in. po dwa mistrzostwa kraju. Trener opowiedział ciekawą historię związaną ze świętowaniem pierwszego tytułu.

- Byłem wtedy naprawdę zmarnowany, co dało się zauważyć w trakcie niektórych wywiadów. Nie pamiętam zbyt wiele. Ale jedną rzecz tak. Nie jestem pewien, czy komukolwiek o tym mówiłem...

- Obudziłem się w ciężarówce znajdującej się w jakimś garażu. Całkowicie sam. Nie miałem pojęcia, co wydarzyło się kilka godzin wcześniej. Gdy z niej wysiadłem, okazało się, że to duża hala fabryczna. Przechodząc przez podwórze, zobaczyłem sylwetkę mężczyzny. Zacząłem gwizdać, a potrafię robić to naprawdę głośno. Postać zwolniła. Okazało się, że to Aki Watzke (prezes BVB - red.). Byliśmy tam sami.

- Gdy doszliśmy do drogi, Aki zatrzymał dostawczego Mercedesa. Prowadził go Turek. Poprosiliśmy go, żeby zabrał nas do „Włocha”. „Nie zawiozę was tam” - odparł. Aki sięgnął jednak do kieszeni, dał mu 200 euro i nas wziął.

- Aki siedział z przodu, ja z tyłu. Byłem zmęczony. Próbowałem spać, ale słyszałem ciągle gdakanie. Myślałem, że mi się to wydaje. Okazało się, iż samochód pełen jest kurczaków - powiedział Klopp w dokumencie „Inside Borussia Dortmund”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy