Klopp wspomina świętowanie mistrzostwa z BVB. „Obudziłem się w jakimś garażu. Całkowicie sam”

Klopp wspomina świętowanie mistrzostwa z BVB. „Obudziłem się w jakimś garażu. Całkowicie sam” fot. Borussia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Inside Borussia Dortmund I Amazon Prime

Jürgen Klopp opowiedział, co działo się z nim po zdobyciu mistrzostwa Niemiec z Borussią Dortmund w 2011 roku.

Niemiecki szkoleniowiec, który obecnie jest odpowiedzialny za wyniki Liverpoolu, pracował w rodzimym klubie między 2008 a 2015 rokiem. W tym czasie sięgnął z nim m.in. po dwa mistrzostwa kraju. Trener opowiedział ciekawą historię związaną ze świętowaniem pierwszego tytułu.

- Byłem wtedy naprawdę zmarnowany, co dało się zauważyć w trakcie niektórych wywiadów. Nie pamiętam zbyt wiele. Ale jedną rzecz tak. Nie jestem pewien, czy komukolwiek o tym mówiłem...

- Obudziłem się w ciężarówce znajdującej się w jakimś garażu. Całkowicie sam. Nie miałem pojęcia, co wydarzyło się kilka godzin wcześniej. Gdy z niej wysiadłem, okazało się, że to duża hala fabryczna. Przechodząc przez podwórze, zobaczyłem sylwetkę mężczyzny. Zacząłem gwizdać, a potrafię robić to naprawdę głośno. Postać zwolniła. Okazało się, że to Aki Watzke (prezes BVB - red.). Byliśmy tam sami.

- Gdy doszliśmy do drogi, Aki zatrzymał dostawczego Mercedesa. Prowadził go Turek. Poprosiliśmy go, żeby zabrał nas do „Włocha”. „Nie zawiozę was tam” - odparł. Aki sięgnął jednak do kieszeni, dał mu 200 euro i nas wziął.

- Aki siedział z przodu, ja z tyłu. Byłem zmęczony. Próbowałem spać, ale słyszałem ciągle gdakanie. Myślałem, że mi się to wydaje. Okazało się, iż samochód pełen jest kurczaków - powiedział Klopp w dokumencie „Inside Borussia Dortmund”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy