Klubowe Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy komplet uczestników. Sześć zespołów powalczy o tytuł

Klubowe Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy komplet uczestników. Sześć zespołów powalczy o tytuł
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Palmeiras sięgnął po zwycięstwo w Copa Libertadores i jako ostatni klub dołączył do grona uczestników nadchodzących Klubowych Mistrzostw Świata.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie zdecydowała się odwołać ostatniej edycji Klubowych Mistrzostw Świata w dotychczasowym formacie i ze względu na trwającą pandemię koronawirusa przeniosła turniej mający odbyć się z Doha z końca grudnia minionego roku na początek lutego 2021 roku.

Początkowo w tej imprezie miało wziąć udział siedem drużyn, ale z przyjazdu do Kataru musiała zrezygnować ekipa Auckland City z powodu obowiązujących restrykcji w Nowej Zelandii, które wiązały się z odbyciem obowiązkowej kwarantanny po powrocie z turnieju.

W takiej sytuacji zespół Kiwitea Street nie mógłby kontynuować gry w krajowych zmaganiach, dlatego odrzucił zaproszenie ze strony FIFA. Z kolei ta nie skusiła się na zaproszenie nowego uczestnika i tym samym w grze o prestiżowe trofeum pozostało sześć klubów.

Pięć z nich znaliśmy już od pewnego czasu i są nimi - Al-Duhail (gospodarz), Bayern Monachium (zwycięzca Ligi Mistrzów), Tigres UANL (zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF), Ulsan Hyundai (zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów) i Al-Ahly (zwycięzca Afrykańskiej Ligi Mistrzów).

Jako ostatni do tego grona dołączył Palmeiras, który w finale Copa Libertadores pokonał Santos (1:0) i tym samym po raz drugi w swojej historii sięgnął po miano najlepszej drużyny w Ameryce Południowej, dzięki czemu po raz pierwszy wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie jego przeciwnikiem w półfinale będzie zwycięzca pary Tigres UANL - Ulsan Hyundai

Klubowe Mistrzostwa Świata - Terminarz

Ćwierćfinały

4 lutego o godzinie 15:00: Al-Duhail vs Al-Ahly
4 lutego o godzinie 18:30: Tigres UANL vs Ulsan Hyundai

Mecz o 5. miejsce

7 lutego o godzinie 16:00: Al-Duhail/Al-Ahly vs Tigres UANL/Ulsan Hyundai

Półfinały

7 lutego o godzinie 19:00: Palmeiras vs Tigres UANL/Ulsan Hyundai
8 lutego o godzinie 19:00: Al-Duhail/Al-Ahly vs Bayern Monachium

Mecz o 3. miejsce

11 lutego o godzinie 16:00: Palmeiras/Tigres UANL/Ulsan Hyundai vs Al-Duhail/Al-Ahly/Bayern Monachium

Finał

11 lutego o godzinie 19:00: Palmeiras/Tigres UANL/Ulsan Hyundai vs Al-Duhail/Al-Ahly/Bayern Monachium

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy