Koldo Obieta Alberdi zostanie przy ukochanej. Hiszpan znalazł klub w Ekstraklasie

Koldo Obieta Alberdi zostanie przy ukochanej. Hiszpan znalazł klub w Ekstraklasie fot. YouTube
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty | Eugenio González Aguilera

Koldo Obieta Alberdi zasili w najbliższych dniach szeregi Miedzi Legnica - poinformował Eugenio González Aguilera i Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

28-letni napastnik, występujący w minionym sezonie na zapleczu LaLigi w SD Amorebieta, zaczął w ubiegłych tygodniach pojawiać się w kontekście zasilenia jednego z klubów rywalizujących w naszej Ekstraklasie.

Hiszpański zawodnik wykazał się dużą determinacją w znalezieniu nowego pracodawcy na naszym podwórku z powodu... dziewczyny, która wkrótce rozpocznie studia w Poznaniu.

Koldo Obieta Alberdi nie chciał jej zostawić i dlatego porzucił wszelkie dostępne mu opcje na Półwyspie Iberyjskim, by nawiązać współpracę z jednym z polskich zespołów.

Ofensywny piłkarz był łączony między innymi z Piastem Gliwice czy Widzewem Łódź, a także z dwoma ekipami z województwa wielkopolskiego.

Ostatecznie dołączy do innej ekstraklasowej drużyny - Miedzi Legnica. O tym poinformowali Eugenio González Aguilera i Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

28-latek przylatuje dziś do Polski i rozpocznie od razu pierwszą serię badań, które zostaną zakończone w poniedziałek. Jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, Hiszpan zostanie trzecim letnim wzmocnieniem beniaminka po Hubercie Matyni i Ángelo Henríquezie. Szczególnie z tym drugim może stworzyć interesujący duet napastników w naszej elicie.

Obieta Alberdi zakończył minione rozgrywki z siedmioma trafieniami i czterema asystami w 40 występach, co nie pomogło SD Amorebiecie utrzymać się na zapleczu LaLigi. Do osiągnięcia tego celu zabrakło jej dwóch punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy