Kontuzja Ángela Di Maríi niczym płachta na byka. Juventus przyspiesza rozmowy w sprawie hitu transferowego

Kontuzja Ángela Di Maríi niczym płachta na byka. Juventus przyspiesza rozmowy w sprawie hitu transferowego fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calciomercato.com

Juventus w obliczu kontuzji Ángela Di Maríi znacznie przyspieszył starania o Memphisa Depaya z FC Barcelony, informuje Calciomercato.com.

„Stara Dama” odnotowała słodko-gorzki start nowego sezonu. Podopieczni Massimiliano Allegriego zaprezentowali się znakomicie w starciu z Sassuolo, wygrywając pewnie 3:0, a popis umiejętności dali zwłaszcza Dušan Vlahović oraz Ángel Di María. Występ Argentyńczyka dał kibicom nowe nadzieje, te jednak szybko się rozwiały, gdy gracz musiał opuścić boisko z urazem.

Wtorkowe badania potwierdziły, że skrzydłowy będzie musiał pauzować 20-30 dni, zatem dołącza do długiej listy niedostępnych piłkarzy. Działacze widzą, że trener już na początku sezonu ma małe pole manewru, dlatego starają się jak najszybciej sfinalizować transfer Memphisa Depaya.

Holender nominalnie ma zastąpić w składzie Álvaro Moratę, który wrócił z wypożyczenia do Atlético Madryt i nie udało się go wykupić, niemniej doraźnie może wesprzeć również pozycje bliżej bocznej linii. Calciomercato.com informuje, że „Bianconeri” na wieść o kontuzji swojej doświadczonej gwiazdy natychmiast zgłosili się do przedstawicieli gracza FC Barcelony, by zorientować się w jego sytuacji.

Warto przypomnieć, że „Juve” osiągnęło już porozumienie z 28-latkiem w kwestii dwuletniego kontraktu, na mocy którego zawodnik miałby inkasować sześć milionów euro rocznie. Piłkarz nadal uważa jednak, że FC Barcelona jest mu winna przysługę w związku z tym, iż on sam w zeszłym roku poszedł na duże ustępstwa finansowe, by do niej dołączyć. W związku z tym nadal naciska na Katalończyków, by ci umożliwili mu rozwiązanie umowy i odejście na zasadzie wolnego transferu.

Negocjacje trwają, a turyńczycy starają się je przyspieszyć jak tylko mogą. Po Memphisa Depaya zgłaszają się również Chelsea oraz Tottenham, na ten moment działacze z Allianz Stadium pozostają jednak spokojni, ufając piłkarzowi i zawartemu wcześniej porozumieniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy