Kontuzja w meczu Holandia - Niemcy. Piłkarz ze łzami w oczach

2024-09-10 21:48:50; Aktualizacja: 1 godzina temu
Kontuzja w meczu Holandia - Niemcy. Piłkarz ze łzami w oczach Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Holandii mierzy się we wtorkowy wieczór z Niemcami w Lidze Narodów. Udział w rozgrywanym w Amsterdamie meczu przedwcześnie zakończył Nathan Aké.

Trzy dni temu reprezentacja Holandii rozpoczęła zmagania w nowej edycji Ligi Narodów od zwycięstwa z Bośnią i Hercegowiną 5:2. Niemiecki zespół pokonał z kolei Węgrów 5:0. We wtorek odbywa się bezpośrednie starcie między zespołami.

Prowadzenie gospodarzom już w drugiej minucie dał Tijjani Reijnders. Wyrównał Denis Undav. Kilka minut później udział w meczu zakończył Nathan Aké. Środkowy lub lewy obrońca doznał urazu - wszystko wskazuje na to, że mięśniowego. Defensor nie był w stanie kontynuować gry i położył się na murawie. Biorąc pod uwagę to, jaka była jego reakcja, nie można wykluczyć, że chodzi o poważniejszą kontuzję. Ewidentnie cierpiał, a w jego oczach pojawiły się łzy.

Piłkarz opuścił boisko na noszach, a Ronald Koeman wprowadził na nie Jurriëna Timbera.

Niebawem zapewne ukażą się pierwsze informacje na temat stanu zdrowia Aké.

29-letni zawodnik na co dzień występuje w Manchesterze City. W trwającym sezonie dostał dwie krótkie szanse na Pepa Guardioli - w starciu o Tarczę Wspólnoty i później w Premier League.

Już po odniesieniu kontuzji przez Holendra Niemcy objęli prowadzenie. Tym razem drogę do siatki znalazł Joshua Kimmich. Jeżeli nasi zachodni sąsiedzi zwyciężą, będą przewodzili tabeli grupy A3 Ligi Narodów z dorobkiem sześciu punktów, a ekipa „Oranje” pozostanie z trzema.