Kosta Runjaić przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą. „Liczymy, że to nam doda skrzydeł”

Kosta Runjaić przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą. „Liczymy, że to nam doda skrzydeł” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Legia.net

Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić wierzy, że w Birmingham uda się uzyskać pozytywny rezultat, a jego podopieczni zostaną pokrzepieni szansą udowodnienia swojej siły po wcześniejszym zwycięstwie przy Łazienkowskiej.

Nasz rodzimy Ekstraklasowicz zameldował się już w Anglii, aby kontynuować podążanie w odpowiednim kierunku: zapewnić sobie występy w europejskich pucharach na wiosnę.

Do osiągnięcia tego celu brakuje jednego punktu. Choć bukmacherzy nie dają żadnych szans, Legia postara się sprawić kolejną niespodziankę na tle wielkiej siły Premier League.

W pierwszej kolejce Ligi Konferencji Europy warszawianie udowodnili, że ekipa Unaia Emery'ego nie taka straszna. Wygrali 3:2.

Z jakim nastawieniem do boju wyjdą 16-krotni mistrzowie Polski?

– Mamy świadomość, że remis daje awans obu zespołom. Ale kluczowe jest podejście gospodarzy, którzy raczej nie będą celować w wynik remisowy. Ostatni mecz Aston Villa przegrała w lutym tego roku, więc zakładam, że będą mieli plan wygrać – założył z góry niemiecki szkoleniowiec.

– Wierzę jednak, że takie rozwiązanie jak remis jest możliwe i będziemy o to chcieli zadbać na boisku. Okoliczności spotkania mogą dodać nam skrzydeł, coś ekstra, czego w innych spotkaniach nie ma – dodał.

– Nie wiem, czy będzie to magiczny wieczór, ale przylecieliśmy tu walczyć i sprostać wyzwaniu. Reprezentujemy Polskę, Legię i ekscytacja udziela się całej drużynie – podsumował.

Pierwszy gwizdek na Villa Park wybrzmi w czwartek (30 listopada) o 21:00.

Remis zagwarantuje „Wojskowym” utrzymanie pozycji lidera przed ostatnim starciem z AZ Alkmaar. Zwycięstwo z kolei zapewni awans do fazy grupowej z pierwszego miejsca.

***

Legia Warszawa wzmocniona. Wraca „syn marnotrawny" Kosty Runjaicia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy