Kosta Runjaić tłumaczy zachowanie Filipa Mladenovicia. „W trakcie i po spotkaniu słyszał obraźliwe słowa”

2023-05-03 10:41:19; Aktualizacja: 1 rok temu
Kosta Runjaić tłumaczy zachowanie Filipa Mladenovicia. „W trakcie i po spotkaniu słyszał obraźliwe słowa” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Polsat Sport | Legia.net

Legia Warszawa pokonała w finale Pucharu Polski Raków Częstochowa. Już po meczu czerwoną kartką ukarany został Filip Mladenović, który uderzył dwóch rywali. O tej sytuacji wypowiedział się Kosta Runjaić.

Obrona rzutu karnego przez Kacpra Tobiasza w szóstej serii pozwoliła „Wojskowym” cieszyć się z trofeum.

Tuż po rozpoczęciu fety miejsce miały wydarzenia niegodne zwycięzcy krajowego pucharu. Filip Mladenović najpierw uderzył Wiktora Długosza, a gdy dopadli do niego inni zawodnicy, Serb wymierzył cios w twarz następnemu przeciwnikowi. Był to Jean Carlos.

Jak się okazuje, za swoje zachowanie lewy obrońca otrzymał czerwoną kartkę.

Kosta Runjaić przedstawił punkt widzenia 31-latka.

– „Mladen” twierdził, że w trakcie i po spotkaniu słyszał obraźliwe słowa. Być może nie wytrzymał ciśnienia. (…) Pewnie pojawi się szansa, by jeszcze podyskutować z Filipem o wspomnianej sytuacji. (…) Filip powiedział, że został ukarany czerwoną kartką. Podał też, jakie słowa padły w jego stronę, były obraźliwe, nie chcę ich przytaczać. Jeśli pojawią się jakieś kary dyscyplinarne, to również je przyjmiemy. Poza tym, dla mnie to temat zamknięty – zdradził.

Umowa reprezentanta Serbii obowiązuje tylko do 30 czerwca, jednak klub już pracuje nad jego zatrzymaniem.

Sądząc po słowach szkoleniowca, cała sytuacja nie wpłynie na przyszłość lewego obrońcy.

Uczestnik mundialu w Katarze podczas bieżącego sezonu rozegrał 30 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował siedem asyst.

***

Legia Warszawa: Rafał Augustyniak krytykuje kolegę. „Nie można się tak zachowywać”