Krychowiak imponuje formą. Drugie życie Polaka w Lokomotiwie Moskwa!

Krychowiak imponuje formą. Drugie życie Polaka w Lokomotiwie Moskwa! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Grzegorz Krychowiak notuje świetny start w rosyjskich rozgrywkach, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się meczami reprezentacji narodowej.

29-letni zawodnik był nie tak dawno wymieniany w gronie jednych z najlepszych graczy na świecie występujących na pozycji defensywnego pomocnika.

Z tego też powodu poważne zainteresowanie jego usługami przejawiało między innymi Paris Saint-Germain, które ostatecznie sprowadziło go do siebie z Sevilli za blisko 30 milionów euro w lipcu 2016 roku.

Władze oraz sztab szkoleniowy wiele sobie obiecywali po reprezentancie Polski, ale ten mimo doskonałej znajomości francuskiej kultury oraz języka miał olbrzymie problemy z odnalezieniem się w drużynie naszpikowanej gwiazdami i z czasem zaczął być traktowany jak kula u nogi w ekipie z Parc des Princes.

Krychowiak starał się początkowo z tym walczyć i chciał wszystkim udowodnić, że nie przypadkowo trafił do PSG. Z każdym upływającym tygodniem jego zapał zdawał się gasnąć i z tego powodu doświadczony zawodnik coraz poważniej brał pod uwagę możliwość wypożyczenia do innego klubu, gdzie mógłby odzyskać dobrą formę.

29-latek dwukrotnie opuszczał na tej zasadzie szeregi Paris Saint-Germain. Najpierw trafił do angielskiego West Bromwich Albion, a potem rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa. W pierwszej z wymienionych drużyn miewał przebłyski dawnej dyspozycji, ale dopiero w drugiej ekipie złapał pewną regularność w tym aspekcie.

Z tego też powodu władze „Kolejarzy” przestali się obawiać faktu dokonania obowiązkowego wykupu Polaka i zaczęli się cieszyć, że pozyskają takiego piłkarza za zaledwie 12 milionów euro przed startem obecnych rozgrywek.

Krychowiak w minionym sezonie potrafił pokazać swoje najlepsze cechy takie jak fizyczność, siła uderzenia, gra z pierwszej piłki czy też zmysł przechwycenia futbolówki oraz zablokowania przeciwnika. I nie bez powodu w oczach wielu ekspertów był uważany za jednego z najlepszych defensywnych pomocników w całej lidze.

Teraz wachlarz jego umiejętności został jeszcze poszerzony za sprawą szkoleniowca Jurija Siomina, który widzi w nim nie tylko zawodnika odpowiadającego w dużej mierze za wybijanie z rytmu przeciwnika, ale także daje mu więcej swobody w ofensywie, o czym mogło się przekonać już kilka drużyn w trwających rozgrywkach, ponieważ reprezentant Polski w siedmiu rozegranych meczach już dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i dołożył do tego dwie asysty.

Wyśmienita dyspozycja 29-latka na starcie sezonu, o której świadczy fakt znajdowania się w jedenastkach kolejki czy też jak ostatnio otrzymania tytułu dla zawodnika spotkania za udział w pojedynku z Dynamem Moskwa (2:1) pokazuje tylko, że Krychowiak dokonał przed rokiem i kilkoma tygodniami właściwego wyboru ze sportowego punktu widzenia.

Pożytek z tego faktu powinna mieć wkrótce nasza drużyna narodowa, która przed trzema laty, za sprawą między innymi będącego w dobrej formie pomocnika, osiągnęła najlepszy wynik w swojej historii na Mistrzostwach Europy.

W 2020 roku będzie chciała zapewne przynajmniej powtórzyć ten wyczyn i dotrzeć do ćwierćfinału turnieju o miano najlepszej ekipy na Starym Kontynencie, ale za nim to nastąpi trzeba najpierw przejść fazę eliminacyjną, a tutaj naszymi najbliższym przeciwnikami będą Słowenia (6 września o 20:45) i Austria (9 września o 20:45).

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy