Krychowiak imponuje formą. Drugie życie Polaka w Lokomotiwie Moskwa!

Krychowiak imponuje formą. Drugie życie Polaka w Lokomotiwie Moskwa! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Grzegorz Krychowiak notuje świetny start w rosyjskich rozgrywkach, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się meczami reprezentacji narodowej.

29-letni zawodnik był nie tak dawno wymieniany w gronie jednych z najlepszych graczy na świecie występujących na pozycji defensywnego pomocnika.

Z tego też powodu poważne zainteresowanie jego usługami przejawiało między innymi Paris Saint-Germain, które ostatecznie sprowadziło go do siebie z Sevilli za blisko 30 milionów euro w lipcu 2016 roku.

Władze oraz sztab szkoleniowy wiele sobie obiecywali po reprezentancie Polski, ale ten mimo doskonałej znajomości francuskiej kultury oraz języka miał olbrzymie problemy z odnalezieniem się w drużynie naszpikowanej gwiazdami i z czasem zaczął być traktowany jak kula u nogi w ekipie z Parc des Princes.

Krychowiak starał się początkowo z tym walczyć i chciał wszystkim udowodnić, że nie przypadkowo trafił do PSG. Z każdym upływającym tygodniem jego zapał zdawał się gasnąć i z tego powodu doświadczony zawodnik coraz poważniej brał pod uwagę możliwość wypożyczenia do innego klubu, gdzie mógłby odzyskać dobrą formę.

29-latek dwukrotnie opuszczał na tej zasadzie szeregi Paris Saint-Germain. Najpierw trafił do angielskiego West Bromwich Albion, a potem rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa. W pierwszej z wymienionych drużyn miewał przebłyski dawnej dyspozycji, ale dopiero w drugiej ekipie złapał pewną regularność w tym aspekcie.

Z tego też powodu władze „Kolejarzy” przestali się obawiać faktu dokonania obowiązkowego wykupu Polaka i zaczęli się cieszyć, że pozyskają takiego piłkarza za zaledwie 12 milionów euro przed startem obecnych rozgrywek.

Krychowiak w minionym sezonie potrafił pokazać swoje najlepsze cechy takie jak fizyczność, siła uderzenia, gra z pierwszej piłki czy też zmysł przechwycenia futbolówki oraz zablokowania przeciwnika. I nie bez powodu w oczach wielu ekspertów był uważany za jednego z najlepszych defensywnych pomocników w całej lidze.

Teraz wachlarz jego umiejętności został jeszcze poszerzony za sprawą szkoleniowca Jurija Siomina, który widzi w nim nie tylko zawodnika odpowiadającego w dużej mierze za wybijanie z rytmu przeciwnika, ale także daje mu więcej swobody w ofensywie, o czym mogło się przekonać już kilka drużyn w trwających rozgrywkach, ponieważ reprezentant Polski w siedmiu rozegranych meczach już dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i dołożył do tego dwie asysty.

Wyśmienita dyspozycja 29-latka na starcie sezonu, o której świadczy fakt znajdowania się w jedenastkach kolejki czy też jak ostatnio otrzymania tytułu dla zawodnika spotkania za udział w pojedynku z Dynamem Moskwa (2:1) pokazuje tylko, że Krychowiak dokonał przed rokiem i kilkoma tygodniami właściwego wyboru ze sportowego punktu widzenia.

Pożytek z tego faktu powinna mieć wkrótce nasza drużyna narodowa, która przed trzema laty, za sprawą między innymi będącego w dobrej formie pomocnika, osiągnęła najlepszy wynik w swojej historii na Mistrzostwach Europy.

W 2020 roku będzie chciała zapewne przynajmniej powtórzyć ten wyczyn i dotrzeć do ćwierćfinału turnieju o miano najlepszej ekipy na Starym Kontynencie, ale za nim to nastąpi trzeba najpierw przejść fazę eliminacyjną, a tutaj naszymi najbliższym przeciwnikami będą Słowenia (6 września o 20:45) i Austria (9 września o 20:45).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy