Lech Poznań niepocieszony. Chodzi o Filipa Marchwińskiego

2023-10-17 12:41:07; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Lech Poznań niepocieszony. Chodzi o Filipa Marchwińskiego Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Dawid Dobrasz [Poznań vs Warszawa/Meczyki.pl]

Lech Poznań nie przyjął ze zbyt dużym entuzjazmem decyzji o dołączeniu przez Filipa Marchwińskiego do zgrupowania reprezentacji Polski U-21 - wynika z doniesień Dawida Dobrasza z Meczyki.pl.

Media dawały Filipowi Marchwińskiemu spore szanse na debiut w reprezentacji Polski pod wodzą Michała Probierza i 21-latek faktycznie dostał minuty w październikowych meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2024 z Wyspami Owczymi i Mołdawią. W obu przypadkach ofensywny pomocnik wszedł na murawę z ławki rezerwowych.

Po nich udał się na zgrupowanie reprezentacji kraju do lat 21, którą we wtorek czeka starcie kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Estonią. Piłkarz Lecha Poznań jest ważną częścią tej drużyny.

Pomoc dwóm reprezentacjom w trakcie jednej przerwy to oczywiście spora nobilitacja dla zawodnika, ale... „Kolejorz” patrzy na nieco bardziej pragmatycznie.

- Lech jest niepocieszony tym, że Filip Marchwiński po zgrupowaniu pierwszej reprezentacji dołączył do młodzieżówki. Poleciał na Wyspy Owcze, gdzie były problemy z powrotem, był w Warszawie, a wczoraj pojechał do Stalowej Woli, gdzie zagra w kadrze U-21 przeciwko Estonii. Nie chodzi o minuty, a o logistykę. Do treningów z Lechem wróci w czwartek. Z perspektywy kadry jest to zrozumiałe, lecz ze strony „Kolejorza” niekoniecznie - przekazał Dawid Dobrasz w programie „Poznań vs Warszawa” na kanale Meczyki.pl na YouTubie.

Do tej pory zawodnik rozegrał w młodzieżówce 16 spotkań.