Lech Poznań wciąż zainteresowany Jesúsem Jiménezem, ale transfer bardziej możliwy po sezonie

Lech Poznań wciąż zainteresowany Jesúsem Jiménezem, ale transfer bardziej możliwy po sezonie fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Interia.pl

Umowa Jesúsa Jiméneza z Górnikiem Zabrze obowiązuje jeszcze tylko przez pół roku, ale klub mimo to nie zamierza się go pozbywać w styczniu. Tym samym coraz bardziej prawdopodobna jest zmiana pracodawcy przez Hiszpana po sezonie. Gracza chce Lech Poznań - pisze Radosław Nawrot na łamach Interia.pl.

28-latek jest jedną z gwiazd Ekstraklasy, w której zdobył w tym sezonie osiem bramek i zanotował cztery asysty. Do czołówki klasyfikacji strzelców brakuje mu ledwie dwóch trafień.

Wszystko wskazuje na to, że wiosną atakujący będzie mógł poprawić swój bilans i to w barwach Górnika Zabrze. Ekipa z Górnego Śląska nie bierze pod uwagę rozstania w styczniu, nawet jeśli za sześć miesięcy nie zarobi na swoim piłkarzu ani grosza.

Jak podkreśla Nawrot, Jan Urban nie chce osłabiać drużyny, dlatego mało prawdopodobne jest odejście Jesúsa Jiméneza podczas najbliższego okna transferowego.

Ogromne zainteresowanie Hiszpanem wykazuje ciągle Lech Poznań, lecz również i w tym przypadku o wiele korzystniejszy byłby angaż w lecie 2022 roku. Gdyby bowiem lider tabeli Ekstraklasy zdecydował się na całą operację już teraz i dostał „zielone światło” od pracodawcy zawodnika, musiałby najpierw zrobić dla niego miejsce w kadrze, a to zadanie do łatwych nie należy.

Niepodważalną pozycję przy Bułgarskiej ma Mikael Ishak, a dostający niewiele szans od Macieja Skorży Artur Sobiech ciągle cieszy się dużym zaufaniem wśród klubowych władz. W tej sytuacji zespół opuścić musiałby wypożyczony z Ferencvárosi Roko Baturina, lecz na to się nie zanosi.

Wobec tych informacji Jiménez szykuje się raczej do transferu po zakończeniu obecnej kampanii. Negocjować z dowolną ekipą może oczywiście już w styczniu, ale operacja dojdzie do skutku najwcześniej 1 lipca 2022 roku.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy