Lech Poznań zdecydował w sprawie swoich zawodników wyrzuconych z reprezentacji Polski U-17 [OFICJALNIE]

2023-11-09 18:33:35; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Lech Poznań zdecydował w sprawie swoich zawodników wyrzuconych z reprezentacji Polski U-17 [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań opublikował komunikat, w którym poinformował o spotkaniu pomiędzy dyrekcją Akademii „Kolejorza” a rodzicami Oskara Tomczyka i Filipa Wolskiego. Obaj gracze zostali ostatnio usunięci ze zgrupowania drużyny narodowej U-17.

Na początku tygodnia media obiegła informacja o aferze alkoholowej wśród reprezentantów Polski do lat 17.

Ci przybywając w Indonezji przed mundialem w swojej kategorii wiekowej, złamali procedury, za co spotkało ich wydalenie z zespołu. Przejdzie im zatem koło nosa wielki turniej.

Jeszcze przed startem imprezy wrócili do kraju i tam mają zająć się nimi rodzime drużyny.

Dwóch z nich, czyli Oskar Tomczyk i Filip Wolski, są przedstawicielami Lecha Poznań.

Ekipa ze stolicy Wielkopolski wydała w tej sprawie stosowny komunikat. Poinformowano, że „Kolejorz” pomimo dużej szramy na wizerunku zawodników, wyciągnie do nich rękę.

„Przedstawiciele klubu raz jeszcze podkreślili, że zachowanie obu zawodników było niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca. Opiekunowie oczywiście są świadomi nieodpowiedniego zachowania ich synów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że obaj zbłądzili, ale czasu już nie cofniemy, a każdemu należy się druga szansa - dlatego chcemy podkreślić, że wyciągamy rękę do naszych podopiecznych, którzy mocno przeżywają to, co się stało. Niezależnie od ich dalszych losów w naszej Akademii, otoczymy ich w najbliższym czasie odpowiednią opieką, będą mieli do dyspozycji psychologa.

Jednocześnie rodzice zostali poinformowani o karach, jakie zostały nałożone na Oskara oraz Filipa. Nie będziemy o tym informować i dyskutować publicznie, pozostaje to wewnętrzną sprawą naszej Akademii. Przy tym apelujemy do wszystkich, żeby powstrzymać emocje i nie dołączać do fali hejtu, który spadł na naszych wychowanków w mediach społecznościowych. Mówimy tutaj bowiem o niepełnoletnich piłkarzach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, doskonale wiedzą, że popełnili poważny błąd i są gotowi ponieść tego konsekwencje” - czytamy.

Reprezentacja Polski do lat 17 rozpocznie Mistrzostwa Świata w Indonezji już 11 listopada. Wtedy zmierzy się z Japonią.