Leeds United na zakupach w LaLidze. Beniaminek Premier League finalizuje transfer obrońcy

Leeds United na zakupach w LaLidze. Beniaminek Premier League finalizuje transfer obrońcy fot. Najmi Arif / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports | Noticias de Gipuzkoa

Leeds United dopina ostatnie formalności związane z nawiązaniem współpracy z Diego Llorente z Realu Sociedad.

Beniaminek Premier League zamierza powalczyć w rozpoczętych już rozgrywkach o coś więcej niż tylko utrzymanie w angielskiej elicie i w osiągnięciu tego celu mają mu pomóc sprowadzeni Rodrigo Moreno i Robin Koch czy wykupieni Hélder Costa oraz Illan Meslier.

Przedstawiciele „Pawii” nie zamierzają poprzestać tylko na nawiązaniu współpracy z wymienionymi piłkarzami i w ostatnich tygodniach usilnie pracowali nad zakontraktowaniem Joška Gvardioli z Dinama Zagrzeb. Utalentowany defensor wybrał jednak ofertę RB Lipsk.

Z tego też powodu władze ekipy z Elland Road postanowiły w pełni skoncentrować na dopełnieniu formalności związanych z pozyskaniem innego obrońcy w osobie Diego Llorente z Realu Sociedad.

27-letni zawodnik nie znalazł się już w wyjściowej jedenastce na ostatnie starcie ligowe z Realem Madryt (0:0), aby nie nabawić się żadnego poważnego urazu i w tym tygodniu ma udać się na Wyspy Brytyjskie w celu sfinalizowania swoich przenosin do Leeds United.

„Noticias de Gipuzkoa” przekonuje, że „Królewscy” odrzucili przysługującą im możliwość odkupienia swojego wychowanka i otrzymają teraz pewien procent z tytułu jego sprzedaży do angielskiego klubu, który ma za niego zapłacić około lub nieco ponad 20 milionów euro.

Diego Llorente trafił na Estadio Anoeta w lipcu 2017 roku. Od tego czasu wystąpił w 88 spotkaniach Realu Sociedad i strzelił w nich osiem goli oraz zaliczył dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy