Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka

Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter

Nie tak dawno Warmińsko-Mazurski ZPN postanowił zakończyć zmagania klubów w grupie pierwszej III ligi, jednocześnie przyznając tytuł mistrzowski Sokołowi Ostróda. Oburzenia z tego powodu nie kryją rezerwy Legii Warszawa, które domagają się zmiany decyzji. Swoje zdanie ma też burmistrz Ostródy.

Zbigniew Michalak skierował do prezesa PZPN-u list, w którym zaznacza, że liczy na podtrzymanie decyzji regionalnego związku. „Zibi” w swoim stylu postanowił opublikować treść dokumentu, uwypuklając skalę kurtuazji ze strony urzędnika.

„Z podziwem i szacunkiem śledziłem Pańską karierę, zawsze był Pan wzorem i przykładem piłkarza kompletnego i grającego w duchu fair play. Nie inaczej również postrzegam Pańską misję w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gorąco wierzę w to, że nie ulegnie Pan medialnej presji i jako nie tylko osoba stojąca na czele PZPN, ale również orędownik ducha fair play i wychowania młodzieży przez sport nie pozwoli Pan na to, aby decyzja Zarządu WMZPN została zmieniona. Wierzę, że Pański autorytet oraz silna pozycja w strukturach i środowisku piłkarskim pozwolą zakończyć powstały spór sprawiedliwie i w oparciu o fakty, a nie doniesienia i apele medialne. Wierzę w Pańską mądrość i uczciwość, która zwłaszcza w kontekście ofensywny medialnej klubu o wiele większego i bardzie wpływowego niż Sokół Ostróda, może stać się ostatecznym czynnikiem decydującym o przyszłości wielu ludzi związanych z wywalczonym na boisku sukcesem” – czytamy w liście upublicznionym przez Zbigniewa Bońka w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że ekipa z Mazur wywalczyła tytuł mistrzowski po rozegraniu 18 spotkań, w których zgarnęła 37 punktów, o „oczko” więcej od rezerw Legii Warszawa. Istotą sporu jest fakt, że oba kluby miały do rozegrania bezpośredni mecz w ramach rundy jesiennej.

Sternik PZPN-u przed dwoma dniami zdążył już odnieść się do sytuacji w grupie pierwszej III ligi, informując, że wyczerpał swoje możliwości, a teraz wszystko leży w rękach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy