Legia Warszawa długo na niego czekała. Gonçalo Feio potwierdza powrót zawodnika

2024-05-18 09:34:05; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Legia Warszawa długo na niego czekała. Gonçalo Feio potwierdza powrót zawodnika Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia.Net

Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Do kadry meczowej po dłuższej przerwie ma wrócić Blaž Kramer, o czym poinformował na konferencji prasowej Gonçalo Feio.

Legia Warszawa straciła szanse na szanse na szesnasty tytuł mistrza kraju, co nie oznacza, że może całkowicie odpuścić końcówkę kampanii. W dwóch ostatnich kolejkach będzie walczyła o udział w europejskich pucharach i duże pieniądze. 

Na ten moment podopieczni Gonçalo Feio zajmują trzecią lokatę w tabeli. Tutaj nie ma żadnej filozofii - zwycięstwa z Wartą Poznań i Zagłębiem Lubin pomogą im utrzymać miejsce w strefie medalowej niezależnie od wyników konkurentów.

„Wojskowi” już w najbliższą niedzielę zmierzą się w ramach 33. kolejki Ekstraklasy w Grodzisku Wielkopolskim ze wspomnianą Wartą, która nadal nie jest pewna utrzymania.

Na przedmeczowej konferencji prasowej Gonçalo Feio poinformował o sytuacji zdrowotnej kilku zawodników.

- Marco Burch nie będzie w stanie zagrać w tym sezonie. Piłkarz zrobił wszystko, by pomóc w trwających rozgrywkach. Próbowaliśmy przyspieszyć proces jego powrotu, ale na dziś już wiemy, że będzie to niemożliwe w kontekście dwóch pozostałych meczów. Cel jest taki, by zawodnik wznowił zajęcia w okresie przygotowawczym - poinformował Portugalczyk.

- Przed nami jeszcze jeden trening, mogą się wydarzyć różne rzeczy, ale na tę chwilę Blaž Kramer jedzie z nami do Grodziska Wielkopolskiego. Tomáša Pekharta zabraknie w kadrze na mecz z Wartą, lecz istnieje nadzieja, że będzie mógł pomóc w ostatniej kolejce - dodał.

Słoweński napastnik pauzuje od marca, gdy w starciu z Widzewem Łódź doszło u niego do złamania kości.

Kramer zagrał w bieżących rozgrywkach łącznie 31 meczach. Swoją obecność na murawie okrasił dziesięcioma trafieniami i asystą.