Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę

2023-05-30 20:11:07; Aktualizacja: 1 rok temu
Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Tomasz Włodarczyk | Transfery.info

Legia Warszawa w ostatnim czasie coraz śmielej wprowadza młodych zawodników. W przyszłym sezonie swoją szansę powinien otrzymać Filip Rejczyk, co zapowiedział Kosta Runjaić w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem.

Legia Warszawa pomimo problemów finansowych ma za sobą dobry sezon. Wpływ na poprawę rezultatów miała zmiana polityki transferowej i śmielsze stawianie na młodych zawodników.

Warto wspomnieć, że w tym sezonie przy Łazienkowskiej swoje szanse otrzymywali między innymi Kacper Tobiasz, Maik Nawrocki, Igor Strzałek czy Jakub Jędrasiak.

Wydaje się, że kolejne dobre roczniki powoli nadchodzą, a uwagę warto zwrócić między innymi na Filipa Rejczyka.

17-latek to nominalny środkowy pomocnik, który w styczniu przedłużył umowę ze stołecznym zespołem.

Ostatnio przebywał na EURO U-17, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony.

Nie ma wątpliwości, że nazwisko tego gracza trafiło do notesów wielu skautów. W całym turnieju zanotował on cztery asysty, dorzucając gola.

Wydaje się, że kolejnym krokiem w jego karierze powinien być debiut w Ekstraklasie i to właśnie zapowiedział Kosta Runjaić w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem. Niemiec zastrzegł, że gdyby nie Mistrzostwa Europy, to pomocnik występ w pierwszej drużynie „Wojskowych” miałby już za sobą.

- Gdyby nie mistrzostwa Europy, zadebiutowałby już w Legii w tym sezonie. Bardzo mi się podoba. Wkrótce dostanie swoje szanse - powiedział dziennikarzowi szkoleniowiec.

Urodzony w Stalowej Woli zawodnik ma na swoim koncie dziewięć występów w trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa.