Legia Warszawa pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Napastnik na testach medycznych

2024-06-17 15:57:34; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Legia Warszawa pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Napastnik na testach medycznych Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Legia Warszawa będzie miała nowego napastnika w postaci Jeana-Pierre'a Nsame'ego - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Czterokrotny reprezentant Kamerunu trafi do Polski z Como 1907 w ramach wypożyczenie z opcją wykupu.

Legia Warszawa do tej pory pozyskała już Claude Gonçalvesa, Kacpra Chodynę oraz Luquinhasa. Od dłuższego czasu najwięcej miejsca poświęcano jednak potencjalnemu środkowemu napastnikowi, a na radarze było wiele różnych nazwisk. Okazuje się jednak, że żadne z nich finalnie nie trafi na Łazienkowską, ponieważ zespół Gonçalo Feio zasili Jean-Pierre Nsame - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Kameruńczyk trafi do Polski z Como 1907 w ramach wypożyczenia do 30 czerwca 2025 roku. W umowie znajdzie się opcja wykupu, opiewająca na dwa miliony euro. Jeśli te informacje okażą się prawdziwe, to trzecia drużyna poprzedniego sezonu pobije rekord transferowy Ekstraklasy. Do tej pory najwięcej zapłacono za Aliego Gholizadeha, który kosztował 1,8 miliona euro. Najpierw jednak Kameruńczyk musi udowodnić nieprzeciętne umiejętności. Jean-Pierre Nsame jeszcze w poniedziałek przejdzie testy medyczne, a po nich złoży parafkę pod kontraktem.

31-latek pierwsze kroki stawiał w Angers, skąd przeniósł się do Servette FC. To właśnie w Szwajcarii jego kariera nabrała rozpędu, bo 900 tysięcy zapłaciło za niego BSC Young Boys. Utytułowany klub w tym przypadku nie popełnił błędu, bo w jego barwach atakujący sięgał trzy razy po koronę króla strzelców rozgrywek. Dodatkowo może pochwalić się aż sześcioma mistrzostwami kraju oraz dwoma Pucharami Szwajcarii.

Jean-Pierre Nsame ostatnio przebywał w Como, ale na Półwyspie Apenińskim nie zrobił furory, dlatego pojawiła się ogromna rynkowa okazja, z której korzysta przedstawiciel Ekstraklasy.

31-latek to rasowy snajper, bo w trakcie pobytu w BSC Young Boys strzelił 140 bramek. Do swojego dorobku dorzucił też 39 asyst, a to wszystko w ciągu 242 spotkań.

W Warszawie będzie miał okazję rywalizować w eliminacjach do Ligi Konferencji. W nich Legia do samego końca może liczyć na rozstawienie, czyli teoretycznie słabszych przeciwników.