Legia Warszawa pozyskała dwóch młodziutkich Estończyków. Jeden z nich strzelił 10 bramek w 14 meczach reprezentacji [OFICJALNIE]

Legia Warszawa pozyskała dwóch młodziutkich Estończyków. Jeden z nich strzelił 10 bramek w 14 meczach reprezentacji [OFICJALNIE] fot. Legia Warszawa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała o sprowadzeniu Maksima Kalimullina i Stevina Kergego. Obaj będę reprezentować na razie zespół do lat 17.

Legia Warszawa coraz śmielej stawia na młodych zawodników. Wystarczy wspomnieć, że w rundzie wiosennej prezentowali się już tacy gracze, jak między innymi Kacper Tobiasz, Maik Nawrocki, Igor Strzałek czy Maciej Rosołek.

To dobry znak dla kolejnych talentów, które coraz śmielej wiążą swoją ścieżkę rozwoju właśnie ze stołecznym klubem.

Zatrudnienie nowego dyrektora akademii w postaci Marka Śledzia powoli przynosi efekty, czego manifestem są dwa niedawne wzmocnienia. Klub poinformował bowiem w poniedziałkowy wieczór o transferach Maksima Kalimullina i Stevina Kergego.

Pierwszy z nich to napastnik, który jest przedstawicielem rocznika 2006. Ostatnio przywdziewał trykot FC Tallinn. Grał też w reprezentacji Estonii, dla której w 14 meczach strzelił aż dziesięć bramek, w tym dwie w eliminacjach do EURO U-17 2023 przeciwko Rumunii i Belgii.

Drugi z nich jest środkowym pomocnikiem i do niedawna był związany z akademią HJK Helsinki. W tej samej kadrze U-17 zanotował dwie bramki w pięciu towarzyskich meczach.

Obaj na razie dołączą do drużyny Legii do lat 17.

- Akademia Legii Warszawa realizuje program siedmiu perspektyw, zorientowany na wszechstronny rozwój piłkarski, ale również edukacyjny, intelektualny i społeczny, uwzględniający multinarodowość współczesnego futbolu. Przyjście Stevina i Maksima do Akademii Legii Warszawa po pozytywnej weryfikacji przez komitet transferowy, to efekt działania skautingu międzynarodowego, który zaczął funkcjonować w naszych strukturach. Otwieranie się na zawodników z innych krajów to kolejny krok w budowie silnej, europejskiej akademii i dodatkowa możliwość jej rozwoju. Młodzieżowi reprezentanci Estonii wzbogacą nas piłkarsko i kulturowo, juniorzy zobaczą inny sposób myślenia i zachowania się na boisku. Cały czas monitorujemy również sytuację najzdolniejszych polskich zawodników - stwierdził dyrektor akademii Marek Śledź.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy