Legia Warszawa: To nie koniec kłopotów Filipa Mladenovicia

Legia Warszawa: To nie koniec kłopotów Filipa Mladenovicia fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Dyskwalifikacja nałożona przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej na Filipa Mladenovicia może zostać rozszerzona na wszystkie rozgrywki - poinformował Jakub Seweryn ze Sport.pl.

Reprezentant Serbii poniósł poważne konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania tuż po zakończeniu finału Pucharu Polski na PGE Narodowym.

Zawodnik Legii Warszawa dopuścił się prowokacyjnych gestów w kierunku ławki Rakowa Częstochowa po serii rzutów karnych. Znajdujący się w jego pobliżu piłkarze nie pozostali mu dłużni, co w efekcie doprowadziło do uderzenia przez niego Wiktora Długosza, Marcina Cebuli i Jeana Carlosa.

Na Filipa Mladenovicia spadła momentalnie fala krytyki nie tylko ze strony rywali, dziennikarzy oraz ekspertów, ale także klubowych kolegów.

Z tego powodu postanowił zamieścić przeprosiny w mediach społecznościowych i osobiście pojawił się przed Komisją Dyscyplinarną PZPN-u, by wytłumaczyć się z całej sytuacji, co mogło uratować go od poniesienia poważnych konsekwencji.

Nie przyniosło to spodziewanego skutki, ponieważ wspomniany organ ukarał go trzymiesięcznym zawieszeniem obejmującym wszystkie rozgrywki w naszym kraju oraz grzywną w wysokości 120 tysięcy złotych.

Na tym kłopoty 31-letniego wszechstronnego gracza najprawdopodobniej się nie skończą, ponieważ nawet w obliczu opuszczenia Legii Warszawa po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu w czerwcu może zostać zmuszony do odcierpienia dyskwalifikacji.

O takim stanie rzeczy poinformował Jakub Seweryn ze Sport.pl, który uważa, że Komisja Dyscyplinarna PZPN-u nosi się z zamiarem wysłania wniosku do FIFA o rozszerzenie kary nałożonej na reprezentanta Serbii na wszystkie profesjonalne rozgrywki piłkarskie na świecie.

Jeszcze nie jest znana klubowa przyszłość piłkarza. Strony toczą rozmowy.

Doświadczony gracz dołączył do stołecznej drużyny w lipcu 2020 roku z Lechii Gdańsk. Jego obecna umowa wygasa 30 czerwca.

W zakończonym dla siebie sezonie zanotował sześć trafień i siedem asyst w 30 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy