Legia Warszawa ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]

Legia Warszawa ukarana przez UEFA [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała o karze nałożonej na mistrza Polski przez UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body.

„Legia Warszawa informuje, że decyzją UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (UEFA CEDB) z dnia 16 sierpnia 2021 r. na klub została nałożona kara częściowego zamknięcia stadionu (Trybuna Północna) na najbliższy mecz w ramach rozgrywek UEFA w Warszawie. Decyzja UEFA CEDB ma związek z użyciem środków pirotechnicznych w trakcie meczu z GNK Dinamo Zagrzeb w dniu 10 sierpnia 2021 r.

Jednocześnie na klub została nałożona kara finansowa za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie ww. meczu” - czytamy w komunikacie.

Legia dodała, że poprosiła UEFA o uzasadnienie kary. Po otrzymaniu odpowiedzi zostanie podjęta decyzja o ewentualnym odwołaniu.

Mistrz Polski przegrał w zeszłym tygodniu w rewanżowym meczu z Dinamem 0:1. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i to ekipa z Chorwacji awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia zagra w IV rundzie kwalifikacji Ligi Europy ze Slavią Praga. Pierwszy mecz w Czechach odbędzie się w czwartek. Rewanż w Warszawie zaplanowano na 26 sierpnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Gwiazda Major League Soccer oskarżona o grożenie i uderzenie bronią 16-latka. Klub wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Borussia Dortmund negocjuje transfer pomocnika. Jest coraz bliżej pokonania konkurencji Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Legia Warszawa u progu kadrowej rewolucji. TRZECH zawodników na wylocie Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig CIES: Najwyżej wyceniani piłkarze U-23 z topowych europejskich lig OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Willy Caballero ponownie w Premier League. Awaryjny transfer Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca Jesús Jiménez znowu łączony z transferem wewnątrz Ekstraklasy. Kontrakt z Górnikiem Zabrze coraz bliżej końca

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy