Legia Warszawa znalazła już następcę Wieteski?!

Legia Warszawa znalazła już następcę Wieteski?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Janekx89 | Twitter

Vito Wormgoor trafił na listę życzeń Legii Warszawa. Holender może przybyć do Polski w przypadku odejścia z zespołu „Wojskowych” Mateusza Wieteski.

22-letni defensor w 2010 roku trafił do akademii młodzieżowej klubu ze stolicy Polski. Początkowo występował on w drużynach juniorskich, a z czasem przebił się do rezerw, jednak już w lipcu 2014 roku piłkarz urodzony w 1997 roku zadebiutował w pierwszym zespole. Wówczas wydawało się, że Mateusz Wieteska może na dłużej zagościć w podstawowym składzie, lecz po zakończeniu sezonu ostatecznie zdecydowano się go wypożyczyć do Dolcanu Ząbki.

Jego przygoda z ekipą z powiatu wołomińskiego nie trwała długo i wkrótce ponownie był do dyspozycji sztabu szkoleniowego „Wojskowych”. Polak grywał jednak mało (to nie przeszkodziło mu w zadebiutowaniu w rozgrywkach Ligi Mistrzów), co ostatecznie przesądziło o kolejnym wypożyczeniu. Tym razem do Chrobrego Głogów. Później był transfer definitywny do Górnika Zabrze i dopiero ubiegłego lata zawodnik powrócił na Łazienkowską. Od tego czasu na ogół gra w podstawowym składzie i prezentuje się na tyle dobrze, że wzbudził zainteresowanie zagranicznych klubów. Nie tak dawno wiele mówiło się o negocjacjach z Sampdorią, a pojawiał się również temat przenosin do Dynama Kijów lub Sportingu Braga. Na razie Legii udało się zatrzymać obiecującego stopera, lecz jak informuje Janekx89 (Twitter), wielce prawdopodobny jest jego transfer w okresie zimowym.

To z kolei wymusza na dyrekcji klubu znalezienie jego następcy i według powyższego źródła wybór padł na Vito Wormgoora. Umowa kapitana norweskiego SK Brann wygasa już 31 grudnia bieżącego roku i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużona. I chociaż priorytetem dla Holendra w tej chwili ma być powrót do ojczyzny, gdzie mieszkają jego żona i dzieci, to „Wojskowi” nie tracą nadziei na pozyskanie blisko 31-letniego piłkarza. Dodajmy, że sytuacji doświadczonego obrońcy przygląda się również Lech Poznań.

W obecnym sezonie rozegrał on 23 mecze i pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy