Letnie plany transferowe Bayernu. Będą wielkie zakupy?

2017-05-01 11:32:23; Aktualizacja: 7 lat temu
Letnie plany transferowe Bayernu. Będą wielkie zakupy? Fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski Źródło: Sport Bild

Bayern może w najbliższym oknie dokonać dużych i kosztownych wzmocnień, by uzupełnić kadrowe braki, które uwidoczniły się w kluczowych momentach obecnego sezonu.

„Sport Bild” w swoim najnowszym wydaniu poświęca wiele miejsce planom transferowym świeżo upieczonego mistrza kraju. Działacze z Monachium mają bowiem wyciągnąć wnioski z ostatnich miesięcy i mogą wydać na zakup nowych zawodników nawet ponad 100 milionów euro. Wspomniany tygodnik zwraca uwagę, że Bawarczycy potrzebują wzmocnień na trzech pozycjach.

Pierwszym celem jest znalezienie następców Francka Ribery'ego oraz Arjena Robbena. Obaj skrzydłowi powoli zbliżają się do końca kariery, a w dodatku przez częste kontuzje rzadko są jednocześnie do dyspozycji Carlo Ancolottiego. Kingsley Coman i Douglas Costa nie prezentują natomiast oczekiwanego poziomu, a ten drugi może nawet opuścić Allianz Arena w najbliższym oknie. Dlatego też Niemcy obserwują Bernardo Silvę oraz Thomasa Lemara z AS Monaco.

Drugie zadanie wiąże się z pozycją napastnika. Gazeta informuje, że Robert Lewandowski był bardzo rozczarowany odpadnięciem z Realem i rzekomo zaczął ponownie myśleć o przeprowadzce do Madrytu, ale raczej nie ma szans, by włodarze zgodzili się na jego odejście. Wręcz przeciwnie, to wokół niego chcą budować zespół sięgający w niedalekiej przyszłości po najważniejsze trofea. W tym celu do Bayernu ma zostać latem sprowadzony nowy snajper, mający pełnić rolę zmiennika reprezentanta Polski. Jego obecny brak był widoczny w trakcie pierwszego meczu ćwierćfinałowego. Tu „Sport Bild” wymienia Alexisa Sancheza i Antoine'a Griezmanna, którzy nominalnie graliby na skrzydle, a w przypadku kontuzji „Lewego” zajmowaliby jego miejsce w ataku.

Trzecie pilne wzmocnienie to zakup prawego obrońcy. Chociaż Ancelotti zapowiedział niedawno, że Philippa Lahma zastąpi Joshua Kimmich, to dziennikarze nie wierzą w realizację tej koncepcji. Ich zdaniem pozycji tej nie obsadzi również Sebastian Rudy,  którego transfer został już potwierdzony. Zdarzało mu się grać na boku defensywy, ale on sam określa siebie środkowym pomocnikiem i to w tej roli widzi się w nowych barwach. Bayern obserwuje Andreę Contiego z Atalanty (siedem goli w tym sezonie!) i możliwe, że Włoch zostanie sprowadzony do Monachium.