Lider Ekstraklasy Wisła Płock finalizuje transfer wychowanka Benfiki
2025-08-28 11:29:52; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wisła Płock, rozpędzony beniaminek Ekstraklasy, nie zwalnia także na rynku transferowym. Niebawem powinna ogłosić podpisanie kontraktu z uniwersalnym bocznym obrońcą, Tomásem Tavaresem – podaje Szymon Janczyk.
„Nafciarze” są bezapelacyjnie największym objawieniem nowego sezonu polskiej 18-zespołowej elity. Po sześciu kolejkach tylko raz zgubili punkty z Widzewem w Łodzi. Poza tym odnieśli pięć zwycięstw, w tym nad Rakowem Częstochowa i Legią Warszawa.
Do takiego stanu rzeczy przyczyniły się wysokiej jakości wzmocnienia. Swoją wartość zdążyli już udowodnić choćby doświadczony Mariusz Kamiński, wypożyczony z Górnika Zabrze Wiktor Nowak czy Rafał Leszczyński, który niedawno strzegł bramki w Śląsku Wrocław.
To tylko parę z siedmiu nowych twarzy, jakie pojawiły się na pokładzie Mariusza Misiury. Wkrótce z otwartymi ramionami trener przywita Portugalczyka wychowanego w Benfice.Popularne
Według dziennikarza Weszlo.com na stadionie przy Łukasiewicza 34 zamelduje się Tomás Tavares.
Z góry wiadomo, że zaawansowane negocjacje przebiegają w kontekście wolnego transferu. Od początku lipca 24-latek formalnie znajduje się na bezrobociu po wygaśnięciu umowy z Avs FS, przedstawicielem Liga Sagres.
To zawodnik, który domyślnie ma konkurować o miejsce w składzie z Kevinem Ćustoviciem, choć w przebiegu ma również kilkadziesiąt występów na lewej flance. W Wiśle wymagane od niego będzie wcielenie się w rolę wahadłowego.
Tavares doświadczył 26 spotkań w pierwszej drużynie Benfiki, w tym siedmiu na poziomie Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji. Przywdziewał również barwy FC Basel, Spartaka Moskwa, Farense, Deportivo Alaves oraz austriackiego LASK Linz.
Z kolei w 2021 roku z reprezentacją Portugalii sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Europy U-21. Krążek z tego samego kruszcu nosił na szyi także po EURO U-19 2019.
Poprzedni sezon w wykonaniu piłkarza to dwie asysty na przestrzeni 16 występów.












![Prawdziwy lis pola karnego. Jamie Vardy otworzył dorobek bramkowy w Serie A [WIDEO]](img/photos/112031/170x113/vardy.jpg)


![Niespodzianka w Premier League. Liverpool poza TOP 5 [WIDEO]](img/photos/104925/170x113/arne-slot.jpg)
![Jakub Stolarczyk błysnął w Championship. Polak obronił rzut karny [WIDEO]](img/photos/112030/170x113/stolarczyk.jpg)


![Złoty But: Nowy samodzielny lider. Prosto z... łotewskiej ekstraklasy [TOP 15]](img/photos/92419/90x60/zloty-but.jpg)


![On nie pomoże Legii Warszawa w następnym meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/108370/90x60/petar-stojanovic.jpg)

![Znów mu się upiekło. To powinno skończyć się czerwoną kartką dla Lukasa Podolskiego? [WIDEO]](img/photos/112063/90x60/xyz.jpg)


![On nie pomoże Legii Warszawa w następnym meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/108370/170x113/petar-stojanovic.jpg)




