Liga Mistrzów: Atalanta przechodzi do historii. Z piekła do nieba!

Liga Mistrzów: Atalanta przechodzi do historii. Z piekła do nieba!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OptaPaolo

Atalanta zajęła dość niespodziewanie drugie miejsce w grupie C i na wiosnę będzie w dalszym ciągu walczyła o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Drużyna z Bergamo dostąpiła zaszczytu zadebiutowania w elitarnych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie za sprawą uplasowania się na trzeciej pozycji w tabeli Serie A w minionym sezonie.

Eksperci i dziennikarze nie wróżyli włoskiemu zespołowi osiągnięcia znaczącego sukcesu w Lidze Mistrzów i liczyli na to, że ten postara się powalczyć o miejsce gwarantujące udział w dalszej fazie Ligi Europy.

Po pierwszych strzech spotkaniach grupowych wiele wskazywało na to, że Atalancie nie będzie dane pozostać w europejskich pucharach na wiosnę, ponieważ poniosła trzy bolesne porażki odpowiednio z Dinamem Zagrzeb (0:4), Szachtarem Donieck (1:2) i Manchesterem City (1:5).

„Orobici” nie zamierzali jednak składać broni i drugą turę meczów rozpoczęli od niespodziewanego remisu z „The Citizens” (1:1) i pokonania Dinama Zagrzeb (2:0) na San Siro, gdzie ekipa z Bergamo rozgrywa gościnnie swoje pojedynki w ramach Ligi Mistrzów.

Te oraz inne rezultaty pozwoliły włoskiej drużynie wrócić do walki nie tylko o trzecią pozycję w tabeli, ale nawet o drugą, którą mogła zająć w przypadku pokonania Szachtara Donieck i braku zwycięstwa mistrza Chorwacji nad Manchesterem City.

Mało kto przypuszczał, że doświadczona na międzynarodowej arenie ekipa z Ukrainy da się pokonać na własnym terenie debiutantowi na tym szczeblu rozgrywek. Atalanta przyjechała jednak do Charkowa nie mając nic do stracenia i zaprezentowała na tyle odważny futbol, że w drugiej połowie zaaplikowała wyżej notowanemu przeciwnikowi trzy bramki, co w efekcie pozwoliło jej zająć drugie miejsce w grupie, ponieważ Dinamo uległo „The Citizens” (1:4), i przejść do historii Ligi Mistrzów jako pierwsza drużyna, która po poniesieniu trzech porażek w trzech pierwszych meczach zdołała awansować do fazy pucharowej.

W przeszłości podobnego wyczynu dokonało Newcastle United w sezonie 2002/2003, ale wówczas angielski zespół awansował z jednej grupy do drugiej, bo wtedy elitarne klubowe rozgrywki były rozgrywane w innym formacie, który zakładał rywalizację w dwóch fazach grupowych.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy