Liga Mistrzów: Fantastyczna bramka Magomieda Ozdojewa na wagę remisu z Chelsea [WIDEO]

Źródło: Transfery.info | Polsat Sport

Zenit Sankt Petersburg na zakończenie zmagań w fazie grupowej zremisował z Chelsea 3:3. Gola dającego Rosjanom punkt strzelił Magomied Ozdojew. Trafienia było przedniej urody.

Thomas Tuchel, będąc pewny awansu do fazy pucharowej, postanowił dzisiaj wystawić nieco eksperymentalny skład. W wyjściowej jedenastce zabrakło Édouarda Mendy’ego, Antonio Rüdigera czy Hakima Ziyecha. Szansę otrzymali Kepa Arrizabalaga, Malang Sarr i Saúl Ñíguez.

Początkowo wydawało się, że plan niemieckiego menedżera się sprawdza. Już od drugiej minuty goście prowadzili bowiem 1:0, a to za sprawą trafienia Timo Wernera.

Nim pierwsza połowa dobiegła końca, dwa ciosy zadali gospodarze. Na listę strzelców wpisali się kolejno Claudinho oraz Sardar Azmoun.

W drugiej połowie odpowiedzieli „The Blues”. Bramkę zdobył Romelu Lukaku. Tym samym wszystko wskazywało na to, że to właśnie Anglicy sięgną dziś po trzy punkty. Rosjanie, którzy słyną z zaciętości, nie zamierzali się jednak tak łatwo poddawać.

Doliczony czas gry przyniósł akcję dla „Piterców”. W czwartej minucie piłka spadła na siedemnasty metr od bramki, tam był ustawiony Magomied Ozdojew. Środkowy pomocnik wprowadzony na boisko niewiele wcześniej zdecydował się na strzał i w kapitalny sposób wolejem zaskoczył golkipera. Futbolówka wpadła w lewy górny róg bramki.

W efekcie oba zespoły podzieliły się punktami. Ostatecznie Chelsea awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów z drugiego miejsca w grupie H, a trzecia pozycja dała Zenitowi Sankt Petersburg przepustkę na grę w fazie pucharowej Ligi Europy.