Liga Narodów: Czterech piłkarzy Ukrainy z koronawirusem. Wszyscy zagrali przeciwko Polsce

Liga Narodów: Czterech piłkarzy Ukrainy z koronawirusem. Wszyscy zagrali przeciwko Polsce fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UAF

Andrij Jarmołenko, Serhij Sydorczuk, Wiktor Kowałenko, Wiktor Cyhankow i jeden z członków sztabu szkoleniowego uzyskali pozytywny wynik na obecność koronawirusa przed meczem z Niemcami w Lidze Narodów.

Reprezentacja Ukrainy udała się do Lipska po rozegraniu towarzyskiego spotkania przeciwko Polsce (0:2) i na miejscu przeszła rutynowe testy na koronawirusa przed rozpoczęciem decydującej fazy przygotowań do niezwykle dla nich ważnego pojedynku z naszymi zachodnimi sąsiadami w przedostatnim starciu w Lidze Narodów.

Niestety otrzymane wyniki na godzinę przed rozpoczęciem oficjalnego treningu na stadionie „Byków” wykazały aż pięć pozytywnych przypadków - u czterech piłkarzy - Andrija Jarmołenki, Serhija Sydorczuka, Wiktora Kowałenki, Wiktora Cyhankowa oraz u jednego z członków sztabu szkoleniowego Andrija Szewczenki.

Wszyscy zakażeni Ukraińcy zostali natychmiast odizolowani od reszty zespołu zgodnie z wytycznym przedstawionymi przez UEFA. Z kolei pozostali zdrowi gracze udali się na trening i na razie są nastawieni na rozegranie spotkania  z Niemcami zaplanowanego na 14 listopada na godzinę 20:45.

Obecnie do dyspozycji selekcjonera naszego niedawnego rywala pozostaje w sumie 21 zawodników, w tym czterech bramkarzy, z których jeden nie będzie mógł zasiąść choćby na ławce rezerwowych, ponieważ przepisy zabraniają umieszczenia na niej więcej niż trzech golkiperów.

Z tego też powodu mecz może zostać bez problemu rozegrany, o ile kolejna pula testów nie wykaże kolejnych pozytywnych przypadków i lokalne władze nie zablokują możliwość kontynuowania zawodów zgodnie z przyjętym harmonogramem. Decyzja w tej sprawie ma zapaść najpóźniej o godzinie 15:00.

Przypominamy, że nie tak dawno z podobnym przypadkiem mieliśmy do czynienia z towarzyskim starciem Norwegów z Izraelem. Tu władze pierwszego z wymienionych krajów postanowiły ostatecznie uniemożliwić rozegranie tego pojedynku.

Sztab reprezentacji Polski w zaistniałej sytuacji także uważnie monitoruje stan zdrowia naszych zawodników, ponieważ wszyscy wymienieni wyżej piłkarze wystąpili w środowym meczu w Chorzowie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy