Lionel Messi odchodzi z PSG

2023-04-22 14:10:15; Aktualizacja: 1 rok temu
Lionel Messi odchodzi z PSG Fot. Geo Jing / Xinhua / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: L'Equipe

Lionel Messi niemalże na pewno nie będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem PSG - informuje „L'Equipe”. Argentyńczyk nie zdecydował się na kontynuowanie współpracy z mistrzem Francji i tylko wielki zwrot akcji może to zmienić. Obecnie atakujący pracuje nad powrotem do FC Barcelony.

Lionel Messi przybył do PSG z FC Barcelony latem 2021 roku. Jego celem było wywalczenie z tym zespołem Ligi Mistrzów.

Rzeczywistość okazała się dla niego brutalna i wspólnie z mistrzem Francji nie był on w stanie sięgnąć po końcowy triumf.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że 35-latek złoży podpis pod nowym kontraktem z ekipą zlokalizowaną na Parc des Princes. Ostatnie tygodnie przyniosły zwrot akcji.

Według informacji, które podaje „L'Equipe” klamka praktycznie zapadła i Messi niemalże na pewno nie pozostanie w PSG. Tylko ogromny zwrot akcji mógłby to zmienić.

Dla najlepszej drużyny nad Sekwaną będzie to potężna strata nie tylko wizerunkowa, ale i sportowa, co zaznacza wspomniane źródło.

Sam Messi nie nie narzeka z kolei na brak zainteresowań, ale jego priorytet jest jasny: powrót do FC Barcelony. Obecnie toczą się zresztą w tej sprawie rozmowy, które mają na celu finalizację tego hitowego powrotu na Camp Nou.

Możliwe, że 35-latek utworzy pod okiem Xaviego super duet z kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim.

Wychowanek „Blaugrany” rozegrał w tym sezonie łącznie 36 meczów, a jego dorobek to 20 bramek oraz 19 asyst.